P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – delegacija iš Vokietijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-12


Hamburgo ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Liubeko, Brunsbiutelio ir Hamburgo jūrų uostų atstovai vieši uostamiestyje. Apsilankymo Klaipėdos uoste metu jie supažindinti su Klaipėdos uosto vystymo kryptimis, vykdomais ir planuojamais plėtros projektais.

Uosto direkcijos nuotr.

„Vokietija su visais savo jūrų uostais yra didžiausia Klaipėdos prekybos partnerė. Šiemet dar labiau augantys krovinių srautai iš ir į šią šalį tik įrodo, kad Vokietija – strateginis Klaipėdos uosto partneris. Plėtojami ryšiai su šios šalies jūrų uostais jau duoda pirmuosius rezultatus, siekiant kompensuoti esamus Klaipėdos uosto krovos praradimus“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Tikimasi tęsti ir stiprinti bendradarbiavimą su Vokietijos jūrų uostais. Siekiama pritraukti strateginių investuotojų, kurie išsinuomotų naujai suformuotas uosto teritorijas eksploatacijai, gamybai, logistikai ir naujiems krovinių srautams generuoti.

Klaipėdos uoste yra ne viena laivybos linija, jungianti Klaipėdos ir Vokietijos uostus.Krovinių srautai iš ir į Vokietiją Klaipėdos uoste 2021 metais sudarė beveik 14 procentų visos uosto krovos, gabenta 6,2 mln. tonų krovinių. Gausiausiai vežta ro-ro krovinių – 3,2 mln. tonų, krovinių konteineriuose – 2,3 mln. tonų, birių trąšų – 0,2 mln. tonų.

Šį susitikimą inspiravo gegužę susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio ir jį lydinčios delegacijos vizitas Hamburge, kurio metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su Hamburgo uostu. Dokumentas padės stiprinti ryšius tarp uostų, skatins dalintis patirtimi plėtojant jūrų infrastruktūrą ir įgyvendinti bendrus projektus.

Vokietijos delegacija viešėdama uostamiestyje taip pat lankysis Klaipėdos uoste veikiančiose įmonėse, susitiks su Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, viešės Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje.


  2022-07-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt