P0

Transportas

Uostamiesčio gatvėse – daugiau lietuviškų elektrinių autobusų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-19


Klaipėdos autobusų parkas praneša sėkmingai įvykdęs viešųjų pirkimų procedūrą ir pasirašęs sutartį su UAB „Vėjo projektai“ dėl 10 elektra varomų autobusų veiklos nuomos.

Žadama, kad jau kitą vasarą uostamiestyje kursuos 10 naujų „Dancer“ elektrobusų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teigiama, jog kitą vasarą Klaipėdoje miesto keleivius jau turėtų vežti 10 naujų ekologiškų autobusų, kurių ne mažiau kaip pusę varomosios galios sudarys žalioji elektros energija, pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių.

Tokia viešojo transporto veiklos nuomos paslauga yra nauja tarp Lietuvos vežėjų, tačiau žinoma ir besiskinanti kelius pasaulyje. KAP skelbtame viešųjų pirkimų konkurse buvo užsiregistravę arti 10 tiekėjų, o laimėjo Klaipėdoje įsikūrusi bendrovė „Vėjo projektai“. Beje, jos pagaminti du elektriniai autobusai „Dancer“ jau daugiau nei dvejus metus kursuoja uostamiesčio gatvėmis.

„Iš esmės tai nėra tik autobusų pirkimas, o dešimčiai metų įsigijome didžiulį paslaugų kompleksą – autobusų pristatymą, jų pilną techninį aptarnavimą, įkrovimo stotelių pastatymą, elektros energijos aprūpinimą. Mūsų bus tik vairuotojai ir keleivių pervežimo paslauga. Visais kitai dalykais turės pasirūpinti veiklos nuomos paslaugos teikėjas“, – pranešime cituojamas KAP generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas.

Kaip teigia UAB „Vėjo projektai“ generalinis direktorius Alvydas Naujėkas, jau COVID-19 pandemijos akivaizdoje, o dabar ir įsibėgėjant energetinei ir ekonominei krizei pastebėta, kad tik nauji visa apimantys sprendimai gali padėti keleivių vežėjams pereiti prie klimatui neutralių transporto priemonių.

„Džiaugiamės bendradarbiaudami su Klaipėdos autobusų parku – vežėju, lyderiaujančiu Europoje pagal autobusų maršrutų grafiko laikymąsi ir demonstruojančiu tvaraus verslo principus bei ieškančiu inovatyvių būdų, kaip mažiausiais finansiniais kaštais pakeisti taršius autobusus naujais. Mūsų teikiama elektrinių autobusų „Dancer“ veiklos nuomos paslauga ir fiksuotas mokėjimas už nuvažiuotus kilometrus leis KAP ne tik išvengti pradinių investicijų autobusų įsigijimui, bet ir sutaupyti lėšų aptarnavimo paslaugoms bei įkrovos infrastruktūrai,“ – sako A. Naujėkas.

INFORMACIJA

Pagal Klaipėdos miesto politikų patvirtintą planą, iki 2030 m. KAP turi įsigyti 50 elektra varomų autobusų miesto keleivių pervežimams. Tokį sprendimą įtakojo ES aplinkosauginės direktyvos, numatančios, jog centrinėmis miesto gatvėmis nekursuotų iškastiniu kuru varomas viešasis transportas. Svarbu ir tai, jog elektra varomi autobusai yra daug draugiškesni aplinkai – neišmeta kietųjų dalelių bei pasižymi mažesniu triukšmingumu ir vibracija, kas svarbu miestiečių gyvenimo kokybei.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2022-07-19

  Vienas komentaras apie “Uostamiesčio gatvėse – daugiau lietuviškų elektrinių autobusų”

  1. AvatarAnonimas (IP: 84.15.180.108)

   Kokia našta Klaipėdos biudžetui? Deja bet. Elektriniai autobusai lygiai tokie pat sunkus ir vibracijos didesnės..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt