P0

Svarbu, Transportas

Dviračių tako jungtį po viaduku tikisi atnaujinti per dvejus metus (6)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-07-22


Nors Klaipėda praeityje ne kartą buvo iškovojusi dviračių miesto vardą, šiuo metu ją šioje srityje lenkia sostinė ir kiti šalies miestai. Klaipėdos savivaldybė tuo metu yra pasišovusi atkurti tarp jau esamų dviračių takų trūkstamas ar susidėvėjusias jungtis.

Viena iš tokių yra centrinėje Herkaus Manto gatvėje po viaduku ties geležinkeliu, kur dviračiu pravažiuoti gali tik ekstremalių pojūčių mėgėjas.

Šiuolaikiška dviračių ir pėsčiųjų jungtis čia gali rastis tik po poros metų. Palmiros Mart nuotr.

Savivaldybė šiuo metu ieško projektuotojų, kurie suprojektuotų pėsčiųjų ir dviračių taką po šiuo viaduku, rytinėje Herkaus Manto gatvės pusėje,  vadovaujantis statybos techniniu reglamentu. Tai yra, suprojektuotų taką, atitinkantį visas jam teisės aktais ir rekomendacijomis taikomus reikalavimus. 

Vakarinėje šios gatvės pusėje po viaduku dviračiu pravažiuoti galimybės nėra ir ji šiuo projektu nenumatoma. Nors tokia jungtis suteiktų galimybę lengviau iš senamiesčio pasiekti poilsio parką.

Savivaldybė pravažiavimui dviračiais po viaduku rytinėje gatvės pusėje projektuoti ir vykdyti statybos priežiūrą numatė 21 tūkst. eurų ir 16 mėnesių terminą su galimybe jį pratęsti. Tad šiuolaikiška dviračių ir pėsčiųjų jungtis čia gali rastis tik po poros metų.

Vakarinėje šios gatvės pusėje po viaduku dviračiu pravažiuoti galimybės nėra ir ji šiuo projektu nenumatoma. Artūro Šulco nuotr.

„Herkaus Manto gatvės dalyje, ties Dariaus ir Girėno gatvės viaduku, susisiekimas dviračiu nėra patogus, vietomis nesaugus, – rašoma paskelbtuose dokumentuose. – Dviračių takas pažymėtas gatvės šaligatvyje. Viaduko prieigose esančiuose laiptuose nusileidimas nėra pritaikytas dviračiams. Trinkelių danga nėra lygi. Laiptų plytelės ištrupėjusios.”

Pėsčiųjų ir dviračių takai bus projektuojami šios gatvės ribose. Esant poreikiui, projektuotojai turės galimybę įvertinti dalies tako įrengimą gretimybėse. Nors dviračių tako jungtis šioje vietoje nėra labai ilga, tačiau projektavimą ir darbus komplikuoja šalia takų ir po jų dangų konstrukcijomis esantys požeminių komunikacijų objektai –  šilumos, lietaus nuotekų, drenažo, vandentiekio, ryšių ir elektros tiekimo tinklai. 

Dviratininkai šioje vietoje nelaukiami. Artūro Šulco nuotr.

Viadukas po geležinkeliu bei Dariaus ir Girėno gatve buvo įrengtas aštunto praėjusio amžiaus dešimtmečio pabaigoje. Po keletą kartų jo atskiros dalys (vandens surinkimas, apšvietimas etc.) buvo atnaujintos ar rekonstruotos, tačiau lengvai dviračiu įveikti nuolydžius ir pakilimus galimybė nebuvo suteikta.

Dabar norima abiejose viaduko pusėse suremontuoti laiptus ir padaryti nuožulnų nusileidimo/pakilimo taką (pandusą) – projektuotojai turės pateikti keletą projektinių tokių sprendimų variantų.

Transporto straipsnių vidus kompas

Herkaus Manto g. sankryžoje su nuvažiavimu iš Dariaus ir Girėno gatvės numatoma suprojektuoti iškilią pėsčiųjų perėją.


  2022-07-22

  6 komentarai “Dviračių tako jungtį po viaduku tikisi atnaujinti per dvejus metus”

  1. AvatarGrubliauskui/Neniškiui (IP: 88.119.156.187)

   priminimas- taigi žadėjote, kad visas geležinkelio tranzitas per miestą bus iškeltas, kad susisiekimo ministerija parengs “iškėlimo” specialųjį planą ir Jūs labai kontroliuosite jo eigą, informuosite ir šiame projekte labai dalyvausite. Kur jis? Kas padaryta? Gal žmonėms miesto pinigais nebereikės finansuoti “PATOGAUS” vaikščiojimo ir važinėjimo dviračiais TUNELIAIS? Ar viršuje milijoninių naujų “berlyno” sienų statymas yra galutinis jūsų atsakymas?

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.57.242.90)

   Turtingas miestas Klaipėda- 300m ilgio geležinkelio atkarpoje pastatyti milijoniniai objektai su tomis pačiomis funkcijomis- viadukas, pėsčiųjų tiltas ir atrodo rimtai svarstoma dar Pušyno gatvės tęsinyje kažką monumentalaus suręsti.

  3. AvatarTai gi (IP: 88.119.136.56)

   Kur problemos, juk dabar yra apvažiavimas šio viaduko per naują dviračių – pėsciųjų tiltą Priestočio g., o jei tingi važiuoti, tai persivaryk dviratį po tiltu !

   • AvatarG (IP: 85.232.159.3)

    Tai dar Šiaurės prospektu pasiūlyk apvažiuot!

   • AvatarVažiavau, kritau, žinau (IP: 78.56.131.110)

    Sudrėkus to tilto dangai, su dviračiu važiuosi lyg su pačiūžomis, t.y. tiltas neatitinka saugumo reikalavimų dviračiais.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt