P0

Mums rašo

Siūlo įteisinti ceremoniją išėjusiems pagerbti (3)

Kęstutis Meškys
2022-07-25


Gerbiami miesto Tarybos nariai, klaipėdiečiai, mieli draugai ir bičiuliai – turiu tokį pasiūlymą ir prašymą.

Tai surišta su paskutinių dienų mūsų miesto skaudžiomis netektimis, kaip antai Vytauto Paukštės – vieno iš miesto kultūros simbolių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kai šį pasaulį palieka tokie iškilūs ir garbūs mūsų miesto, mūsų bendruomenės nariai, įnešę didžiulį indėlį į miesto istoriją, jos kultūrą, plėtrą, siūlau įteisinti tokią miesto ceremoniją ir tradiciją, kaip išskirtinės pagarbos ženklą: nuleisti istorinę Klaipėdos vėliavą perpus ant flagštoko, stovinčio virš istorinio Klaipėdos merijos (rotušės) pastato. Ta procedūra galėtų tęstis iki 3 parų.

Manau, toks išėjusių mūsų bendruomenės narių pagerbimas būtų ne tik duoklė nusipelniusiems žmonėms – miesto Garbės piliečiams, Kultūros magistrams (sąrašą tokių žmonių ir, galbūt, įvykių atveju būtų galima numatyti tam tikrame bendruomenės pasiūlytame ir miesto Tarybos priimtame ceremonijos reglamente), bet ypač svarbus mums, likusiems gyviems, miesto jaunimui, kaip priemonė skatinti pagarbos jausmą kitam, dirbti mūsų mylimo miesto labui.

Tokia ceremonija gal ir nėra originali ir plačiai paplitusi, bet nuo to jos vertė ir reikšmė, manau, nesumažėja.


  2022-07-25

  3 komentarai “Siūlo įteisinti ceremoniją išėjusiems pagerbti”

  1. AvatarKlaipėdietis (IP: 86.100.128.138)

   Pasigendu operatyviai ir lengvai pasiekiamos informacijos apie garbingo Miesto piliečio išėjimą ir išlydėjimą. Kaip jūs sužinojote apie atsisveikinimo su išėjusiu aktoriumi laiką ir vietą? Aš radau nelengvai, paieškojusi straipsniuose, o po to pasidalinusi su artimaisiais. Tomis dienomis miesto laikraščio interneto puslapyje tai turėtų būti pagrindinė informacija.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt