P0

Švietimas

Klaipėdos rajono pirmokams – specialūs krepšeliai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-05


Šią rugsėjo pirmąją Klaipėdos rajono pirmokų lauks specialūs krepšeliai, kuriuose bus viskas, ko reikia mokslo metų pradžiai. Savivaldybė, nusprendusi nupirkti būtiniausias mokymosi priemones, sako, kad taip siekiama tėvams sumažinti finansinę naštą ir rūpesčius, kurių neišvengiama prieš kiekvieną rugsėjo pirmąją. 

Pirmąją mokslo metų dieną į mokyklas sugužėsiančių pirmokų staigmenos lauks klasėse. Kiekvienas pirmokėlis ant savo stalo ras specialų krepšelį, kuriame – reikalingiausi daiktai prasidedantiems mokslams. Iš  viso planuojama išdalyti apie 600 mokymosi rinkinių, kurių bendra vertė daugiau nei 18 tūkstančių eurų.

Pasak Klaipėdos rajono mero, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant ne tik į kitų savivaldybių patirtį, bet ir norint padėti šeimoms sušvelninti finansinę naštą.  

„Mūsų rajonas kasmet auga. Esame viena iš nedaugelio šalies savivaldybių, kurioje kasmet įsikuria po 2–3 tūkstančius naujų žmonių. Tad švietimas – mūsų prioritetas. Šiais sričiai ne tik kiekvienais metais skiriame vis daugiau lėšų, pavyzdžiui, šiemet net 42 milijonus eurų, bet ir statome naujas mokyklas, darželius, kviečiame privatų verslą plėsti darželių tinklą. Todėl šiemet atsirandanti naujovė – mokinio krepšelis, natūralus tęstinumas visų šių darbų. Norime palengvinti mūsų rajono šeimų rūpesčius, padėti jiems sutaupyti lėšų ir prisidėti prie jų gerovės“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Krepšelyje mokiniai ras visas reikalingiausias kanceliarines priemones: ergonomišką plunksnakotį, rašalo kapsules, sąsiuvinius, flomasterius, spalvotus ir paprastus pieštukus, piešimo sąsiuvinį, dvipusį kartoną, spalvotą popierių, akvarelę, teptukų rinkinį, žirkles, drožtuką, trintuką, pieštukinius ir skystus klijus, indelį teptukų plovimui, paletę dažams maišyti, guašą, plastikinį aplanką dokumentams.

Vieno tokio pirmoko krepšelio vertė – kiek didesnė nei 30 eurų.


  2022-08-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt