P0

Kultūra

Portretuose – gyvenimo istorijos

Lorina Kušnarenko, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2022-08-05


Penktadienio popietę Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekoje atidaryta vieno garsiausių portretinio žanro kūrėjų – fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“, kurioje įamžinti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai.

Lorinos Kušnarenko nuotr.

Vilniaus kultūros centro padovanotoje parodoje eksponuojami per kelis dešimtmečius A. Aleksandravičiaus sukurtų 30 iškilių Lietuvos asmenybių portretų.

Iš Klaipėdos kilęs A. Aleksandravičius yra siejamas su portretinio meno atgimimu Lietuvoje, yra surengęs ir dalyvavęs daugybėje parodų, pripažintas ir vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Pasak menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio, visai nebūtina žinoti, jog tai žinomų Lietuvos kūrėjų veidai. Premijomis skelbiamas jų garsumas nedaug padėtų portreto išraiškingumo kūrimui. Netinkamu momentu diletanto foto kamera nufotografuota pati ryškiausia įžymybė akimirksniu gali pavirsti komiška būtybe.

„Man asmeniškai atrodo, kad čia susiduria dvi aukštos meninės vertės: profesionalaus fotografo žvilgsnis ir menininkų visapusiškas atsidavimas. Ta sintezė sukuria labai įstabų efektą ir rezultatą, kuriuo labai norimasi pasimėgauti,“ – kalbėjo Ievos Simonaitytės bibliotekos kultūros renginių organizatorė Agnė Zabrynė.

Parodą galima aplankyti iki rugpjūčio 30 dienos Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje.


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-08-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt