P0

Miestas

Organizuoja Ukrainos palaikymo akciją (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-07


Po Lietuvą keliaujantys Ukrainos palaikymo mitingai grįžta į Klaipėdą.

Pirmadienį, rugpjūčio 8 dieną, 18 val., Danės skvere prie arkos miestiečius, Klaipėdoje dėl karo besiglaudžiančius ukrainiečius, baltarusius ir kitų tautybių žmones bei miesto svečius suburs jau trečiasis mitingas už Ukrainą ir jos žmonių laisvę.

Mitingo metu ukrainiečiai su visais atvykusiais dalinsis savo dainomis.

„Šeštą mėnesį vykstantis karas, savo žiaurumais ir agresija, deja, nesiskiria nuo to, ką jau teko išgyventi, kovojant tiek už Ukrainos, tiek ir už mūsų visų laisvę”, – rašo akcijos organizatoriai, kviesdami klaipėdiečius aktyviai dalyvauti renginyje su ukrainietiška bei lietuviška atributika.

Sekmadienį, rugpjūčio 7 dieną, 12 val., Klaipėdos Marijos taikos karalienės bažnyčioje vyks šv. mišios už Ukrainą ir jos žmonių laisvę.


  2022-08-07

  3 komentarai “Organizuoja Ukrainos palaikymo akciją”

  1. AvatarTaip (IP: 95.215.143.16)

   Rusija užpuolė Ukrainą, Ukraina turi teisę gintis. Visokie rusiški išvedžiojimai nieko verti.

   • AvatarFaktas (IP: 90.131.32.51)

    Vieninteliai, kurie išdrįso parašyt Ukrainai prieš plauką, o ne paplaukiui.

  2. AvatarObjektyvi tiesa. (IP: 78.61.100.125)

   „Bandydami atremti vasarį prasidėjusią Rusijos invaziją, Ukrainos pajėgos sukėlė pavojų civiliams gyventojams, įrengdamos bazes ir naudodamos ginklus užstatytose vietose, įskaitant mokyklas ir ligonines. Ši taktika pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę, nes civiliniai taikiniai paverčiami kariniais taikiniais. Po to sekę Rusijos išpuoliai žuvo civiliai ir sunaikino civilinę infrastruktūrą “. Taip „Amnesty International“ paskelbė pasibaigus kelias savaites, nuo balandžio iki liepos mėn., trukusioms paieškoms Charkovo, Donbaso ir Nikolajaus regionuose. Organizacija aplankė atakų paveiktas vietas, apklausė išgyvenusius, liudininkus ir aukų artimuosius, analizavo naudojamus ginklus ir nuotoliniu būdu atliko tolesnius tyrimus. „Amnesty International“ tyrėjai rado įrodymų, kad Ukrainos pajėgos pradėjo atakas iš gyventojų centrų, kartais iš civilių pastatų, 19 miestų ir kaimų. Siekdama dar labiau patvirtinti šiuos įrodymus, žmogaus teisių organizacijos „Crisis Evidence Lab“ naudojo palydovines nuotraukas. Dauguma gyventojų centrų, kuriuose buvo įsikūrę Ukrainos kariai, buvo nutolę nuo fronto linijų, todėl būtų buvę alternatyvų, kurios būtų išvengusios pavojaus civiliams gyventojams. „Amnesty International“ nežino jokių atvejų, kai Ukrainos kariuomenė, įsirengusi civiliuose pastatuose gyventojų centruose, prašytų gyventojų evakuotis iš aplinkinių pastatų ar suteiktų pagalbą tai padaryti. Taigi,

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt