P0

Regionas, Svarbu

Palanga panūdo stebėti automobilių kelius ir kryžkeles (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-09


Palangos savivaldybė nuo šių metų spalio 17 d. užsimojo stebėti kurorto transporto srautus. Iki to laiko bus sumontuotos 5 vaizdo kameros, be kita ko, galinčios fiksuoti automobilių srauto greitį bei valstybinius numerius.

Vaizdo kamerų pagalba bus stebimas transporto eismas ir iš Nemirsetos pusės. Portalo archyvo nuotr.

Vaizdo kamerų pagalba bus stebimas transporto eismas prie įvažiavimų iš kurorto už Nemirsetos ir Kretingos kryptimi. Taip pat – prie įvažiavimų nuo Kretingos ir Darbėnų bei Palangos oro uosto krypčių. 5 vaizdo kamerų ir  transporto srautų stebėjimo duomenų perdavimui bei analizavimui reikalinga techninė bei programinė įranga, sistemos montavimo ir palaikymo paslaugos pusantro mėnesio savivaldybei kaštuos 43 tūkst. eurų.  

Vaizdo kameros privalės atpažinti transporto priemonės tipą – ar tai lengvasis automobilis, ar motociklas, ar mikroautobusas, autobusas, sunkvežimis ir kt. Jos turės identifikuoti automobilio spalvą, valstybinį numerį – ne tik Lietuvos, bet ir visų Šengeno regiono automobilių bei Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos.

Be to, bus sukurtas WEB servisas, įgalinantis apsikeisti duomenimis su išorinėmis sistemomis, informaciniais ekranais ir panašiai.

Teigiama, kad programa veiks žiniatinklio pagalba, vienoje programoje bus galimybė fiksuoti neriboto kiekio vaizdo kamerų perduodamus duomenis. O taip pat – galimybė suformuoti ir eksportuoti statistinės informacijos ataskaitas apie į Palangą įvažiuojančio ir išvažiuojančio transporto srautą mėnesio ar metų užimtumo statistikos istoriją padieniui. 

Rinkdamasi rangovą šioms paslaugoms teikti, Palangos miesto savivaldybė patikslino techninę specifikaciją: nepageidauja, kad būtų naudojama kiniška technika bei programinė įranga. 

Paslaugų atlikimo terminas – iki šių metų spalio 17 d. Sutarties terminas – iki spalio 31 d. Sutarties pratęsimas nenumatytas. Nežinoma, kas ir kaip šia savivaldybės įsigyta įranga naudosis po spalio 31 dienos.


  2022-08-09

  Vienas komentaras apie “Palanga panūdo stebėti automobilių kelius ir kryžkeles”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.56.175.157)

   Duomenų apsaugos įstatymo nebėra?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt