P0

Koronavirusas

Ligoninėse daugėja COVID-19 pacientų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-11


Statistikos departamento duomenimis, trečiadienį Lietuvoje patvirtinta 1513 naujų užsikrėtimų koronavirusu atvejų, iš jų 418 žmonių užsikrėtė antrą kartą, 16 – trečią. Klaipėdoje ši diagnozė nustatyta 111 gyventojų: 40 užsikrėtė antrą kartą, 5- trečią.

Savaitinis naujų atvejų skaičius šalyje išaugo 5,5 proc., Klaipėdoje – 6,8 proc.

Tais atvejais, kai susirgusio žmogaus artimoje aplinkoje yra patvirtintas COVID-19 ligos atvejis arba jeigu asmuo gauna teigiamą parduotuvėje arba vaistinėje įsigyto savikontrolės greitojo antigeno testo rezultatą, šeimos gydytojas galės patvirtinti COVID-19 ligos diagnozę, nekviesdamas paciento atvykti į polikliniką. Tokiu atveju gydytojas galės įvertinti sveikatos būklę nuotoliniu būdu. Ši tvarka įsigalios nuo rugpjūčio 16 dienos.

Atvejų skaičius, tenkantis per 14 dienų periodą 100 tūkst. gyventojų, uostamiestyje padidėjo nuo 805,7 iki 518,1 atvejo ir Klaipėda pagal šį rodiklį išlieka 4-toje vietoje tarp labiausiai sergančių savivaldybių. Minėtasis rodiklis šalyje išaugo nuo 585,2 atvejo iki 594,7.

Blogiausia padėtis ir toliau išlieka Palangoje (858,2), antroje vietoje dabar yra Vilnius, trečioje – Kaunas, o geriausioje padėtyje dabar yra Šiaulių rajono savivaldybėje su 223,8 atvejo rodikliu.

Ketvirtadienį surengtos spaudos konferencijos metu Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė sakė, kad esama situacija dėl sergamumo COVID-19 nerodo, jog galėtų būti pagrindo įvesti ekstremaliąją situaciją ar karantiną nacionaliniu mastu, tačiau epidemijos galės būti skelbiamos lokaliai savivaldybėse. Epidemija būtų įvedama savaitiniam sergamumo rodikliui 100 tūkst. gyventojų pasiekus 1,5 tūkst. atvejų. Visgi visoje šalyje stipriai išaugus sergamumui ar ligonių lovų užimtumui ir pasiekus nustatytus rodiklių kriterijus, epidemija galės būti skelbiama visoje Lietuvos teritorijoje – tokį sprendimą gali priimti sveikatos apsaugos ministras arba jo įgaliotas asmuo.

Šiuo metu šalyje koronavirusine infekcija serga 22 826 žmonės: tai 445 daugiau nei antradienį. Klaipėdoje serga 1609 gyventojai arba 26 daugiau nei antradienį.

Trečiadienį į šalies ligonines dėl SARS- CoV-2 ligos paguldyti 28 pacientai. Dabar tokių iš viso yra 151 – 16 daugiau nei antradienį. Iš jų 10 žmonių gydomi reanimacijos skyriuose.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras siūlys savivaldybei skelbti epidemiją, jei savivaldybės ligoninėje bus užimta 1200 stacionarių lovų arba 120 reanimacinių lovų.

Taip pat SAM informavo, kad tais atvejais, kai susirgusio žmogaus artimoje aplinkoje yra patvirtintas COVID-19 ligos atvejis arba jeigu asmuo gauna teigiamą parduotuvėje arba vaistinėje įsigyto savikontrolės greitojo antigeno testo rezultatą, šeimos gydytojas galės patvirtinti COVID-19 ligos diagnozę, nekviesdamas paciento atvykti į polikliniką. Tokiu atveju gydytojas galės įvertinti sveikatos būklę nuotoliniu būdu. Ši tvarka įsigalios nuo rugpjūčio 16 dienos.

Tačiau savikontrolės greitojo antigeno testo pagrindu negalės būti išduodamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. Norėdami gauti šį dokumentą, gyventojai turės gauti gydytojo siuntimą ir atvykti ištyrimui į gydymo įstaigą.

Kartu SAM akcentuoja, kad pajutus COVID-19 ligai būdingus simptomus gyventojai gali kreiptis į artimiausią sutartį su teritorine ligonių kasa turinčią šeimos medicinos paslaugas teikiančią gydymo įstaigą, net jeigu nėra prie jos prisirašę. Jeigu asmuo yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, mokėti už gydytojo konsultacija ir tyrimą nereikės.

Per pastarąją parą nuo koronavirusinės infekcijos mirė dar vienas žmogus ir tokių netekčių šalyje jau yra 9229 (vienas pridėtas iš anksčiau). Klaipėdoje lieka tas pats – 418 mirčių – rodiklis.

Trečiadienį šalyje paskiepyti 142 žmonės, iš jų Klaipėdoje – 16.


  2022-08-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt