Pakoregavo užmojus dėl prekybos komplekso prie Liepų gatvės ir Palangos plento sankryžos (7)

Svarbu, Verslas
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-08-11

Prie vieno iš pagrindinių įvažiavimų į Klaipėdą, greta viaduko Palanga – Šilutė, sklype Liepų g. 80, planuojama statyti keturių prekybos paskirties pastatų kompleksą. 2019 metais čia buvo užsimota statyti penkis prekybos pastatus.

UAB „Progresyvūs projektai“ vizualizacija

Tai padaryti tuomet planavo airiško kapitalo bendrovė „L80“. Pastatų projektiniai pasiūlymai, kuriuos parengė UAB „Progresyvūs projektai“, buvo pristatyti visuomenei.  Dabar jau tik keturių prekybos paskirties pastatų kompleksą statyti užsimojusios UAB „Liepų parkas” užsakymu parengtus projektinius pasiūlymus pristato tie patys projektuotojai.

Nors pastatų skaičius sumažėjo, projekte siūloma 3,6 ha ploto sklype įrengti daugiau parkavimo vietų automobiliams – 501 (ankstesniame projekte jų siūlyta įrenti 463).

Projektuotojų vizualizacija

Dabar planuojamų statyti keturių dviaukščių pastatų aukštis – 15-20 metrų. Jie bus šildomi iš centralizuotų miesto tinklų. Sklype jau yra vandentiekio, nuotekų, elektros, šilumos tiekimo įvadai.

Projektuojamas prekybos patalpų plotas (ne maisto prekių) visuose pastatuose – 11 324 kv. m (viename pastate – 2831,1 m²). Prieš ketverius metus skelbtuose projektiniuose pasiūlymuose buvo nurodoma, kad kiekviename pastate prekybos plotas bus po 1560 kv. metrų, o administracinių patalpų – po 629 kv. metrus.

Numatoma, kad pagrindinių, į Liepų gatvės pusę nukreiptų fasadų, sienos bus apdailinamos perforuotomis metalinėmis apdailos plokštėmis ir aliuminio profiliais. Cokolis – natūralus betonas.

Taip atrodė pirminiai, prieš beveik trejus metus skelbti verslininkų planai. Projektuotojų vizualizacija

Pasiūlymus ir pastabas dėl šio projekto visuomenė gali teikti iki rugpjūčio 26 d. raštu adresu J. Zauerveino g. 5-7, LT92122 Klaipėda, el. p. info@pprojektai.lt. Viešas susirinkimas vyks 2022 m. rugpjūčio 29 d., 16 val. nuotoliniu būdu – https://us02web.zoom.us/j/4758169283

Žymos: | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Pakoregavo užmojus dėl prekybos komplekso prie Liepų gatvės ir Palangos plento sankryžos”: 7

 1. Viola da Gamba parašė:

  Nu, va . Tik pasakiau apie modernius namus pasenusiems, valstybinius darželius ir tapau… budule :))))))) aAtrodo, kad ponas Anonas – Anonimas nesens ir visada liks jaunas ir žavus. Maža to, darr ir kasdien lankysis visuose prekybiniuose centruose kasdien, Kasdien lankysis :)))) Dieve, koks BUDULIS…

 2. Valerija parašė:

  Pirmas vaizdas -automobiliu turgus. Nejaugi naujai projektuojamuose rajonuose negalima įrengti požeminės aikštelės ?

 3. C7 parašė:

  Rinka atvira, mielieji. Pirkite sklypus, statykite mokyklas ir darželius!

  • Anonimas parašė:

   Kvlas pasiūlomas nes ar tikrai tuom tuo užsiimti paprasti žmonės?ar vistik miesto vystymu turi užsiimti planavimo skyrius savivaldos?

 4. Viola da Gamba parašė:

  Ko mums Klaipedoje labiausiai trūksta, tai prekybos centrai.:)))))Valio. Modernių darželių nei vieno, mokykla, – tik statoma, šiuolaikiškų senelių namų, kur žmonės turėtų atskirus butus, -taip pat nėra, bet statomi prekybos centrai, kurių ir taip per akis. Įdomu, ar šiame mieste yra nors viena GALVA, ar tik pusgalviai?

  • Silkė parašė:

   Atsprašau ,bet vieną modernų darželį Dragūnų kvartalo vystytojai pastatė. Tik miestas neišgimdė per 30 metų anei vieno……

  • Anonimas parašė:

   reikia džiaugtis, kad dar aplamai Klaipėdoje kažkas mato prasmę investuoti. Ir ypač šioje vietoje – prie dviejų A1 transporto magistralių, norėti mokyklos ar darželio. Būtent čia ir reikia masyvaus komercinio pastato – triukšmo ekrano būsimam gyvenamam kvartaliukui. Šiuo konkrečiu atveju reikia tik palinkėti sėkmės James Andrew Clarke. Galėtų šis projektas būti ir išraiškingesnis – vis tik pagrindinis, centrinis įvažiavimas į miesto centrą. Nei monstrus kepti miesto centre ir taip žlugdyti smulkų verslą , didinti centrinės dalies transporto problemas kuriant ir asfalto dykras parkingams. Tik, kai miesto urbanistinei plėtrai, viešoms statyboms, tam pačiam švietimo skyriui vadovauja tokie buduliai patarėjai kaip Viola da Gamba tol nėra ir nebus nei naujų mokyklų nei darželių. Reikia pripažinti, kurių labai mieste trūksta. Tiksliau- naujų visai nėra. Tik savivaldybės skyriaus vedėja galvoja priešingai ir net nežino kur mieste tokiems objektams suplanuoti sklypai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

„Vaidila“ pradėjo kelionę nebūtin

Šiomis dienomis pradėtas griauti buvusio kino teatro „Vaidila“ pastatas – vietoje jo iškils naujas statinys, kuriame įsikurs technikos muziejus. Martyno ...
2024-04-27
Skaityti daugiau

Miestas

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Liepų gatvėje vykdomų rekonstrukcijos darbų teisėtumo

Penktadienį Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokuroro iniciatyva pradėtas tyrimas dėl galimo viešojo intereso pažeidimo, susijusio su ...
2024-01-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Sovietinę senamiesčio siurblinę tik papudruos

Klaipėdos piliavietės prieigose sovietmečiu įrengta nuotekų siurblinė liks Žvejų gatvėje ir toliau. Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos vanduo“ numato ją ...
2023-11-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This