P0

Uostas ir jūra

Išgabeno ukrainietišką aliejų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-16


Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „Bega“ praėjusią savaitę į tanklaivį pakrauta 15 tūkst. tonų ukrainietiško saulėgrąžų aliejaus siunta. Tai viena didesnių Ukrainos krovinio partijų, laivais išgabentų iš Klaipėdos uosto.

„Esame rezervavę dalį krovos pajėgumų Ukrainos kroviniams. Nuo gegužės mėnesio priimame geležinkelio sąstatus su konteineriais bei autotransportą, kuriuo iš Ukrainos gabenamas tiek aliejus, tiek ir biri žemės ūkio produkcija. Dalis kukurūzų, grūdų, taip pat ir aliejaus jau anksčiau yra iškeliavę laivais iš „Begos“ terminalo mažesnėmis ar jungtinėmis partijomis kartu su lietuviškais kroviniais. Šis tanklaivis išskirtinis tuo, kad juo buvo išgabenta pirmoji didelė savarankiška Ukrainos eksportuojamo aliejaus siunta“, – sako kompanijos „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Šiuo metu „Bega“ ir toliau priima tiek skystus, tiek birius žemės ūkio produktus iš Ukrainos. Kartu jau prasidėjo ir Lietuvoje išaugintų žemės ūkio kultūrų eksportas.

„Ruošdamiesi lietuviškų grūdų eksporto sezonui, padarėme tam tikras investicijas bei organizacinius sprendimus, kad būtų galima atskirti ukrainietiškų ir lietuviškų krovinių srautus bei užtikrinti sklandų jų priėmimą ir krovą. Šiuo metu priimame ir kaupiame tiek Ukrainos, tiek naujojo derliaus lietuviškus žemės ūkio produktus. Į laivus jau krauname pirmąsias šių metų derliaus lietuviškų rapsų, kitų grūdinių kultūrų  siuntas“, – informavo „Begos“ vadovas A. Kuzmarskis.

Uosto vidus kompas

Kompanija „Bega“ eksploatuoja keletą terminalų Klaipėdos uoste, tarp jų – skystųjų krovinių, kuris sėkmingai pritaikytas Ukrainos aliejaus krovai,  birių trąšų, mineralinių medžiagų, cemento, o taip pat – vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos regione Universalų birių žemės ūkio produktų terminalą, kurio atskirose dengtose talpyklose vienu metu galima sukaupti iki 450 tūkst. kubinių metrų birių žemės ūkio produktų, o jo metinis krovos pajėgumas – apie 4 mln. tonų.


  2022-08-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt