Didžiausias iki šiol Lietuvą aplankęs karinis laivas gabena ir konvertoplanus

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoMartynas Vainorius
2022-08-22

Pirmadienį Lietuvos žiniasklaidai buvo sudaryta galimybė iš vidaus susipažinti su didžiausiu iki šiol į Klaipėdą atplauksiu kariniu laivu – JAV karinio laivyno atstovu USS Kearsarge (LHD-3).

Nuo 1993-iųjų tarnaujantis „Wasp“ klasės desantinis laivas yra 22-ojo JAV jūrų pėstininkų ekspedicinio dalinio flagmanas (laivas-vadavietė). Planiniam vizitui į Klaipėdą šeštadienį jis atvyko iš Suomijos ir prisišvartavo prie „Klaipėdos Smeltės” nuomojamos krantinės.

Laivo ilgis – 257,3 metro, plotis – 60,1 metro, grimzlė – 10,5 metro. Šis laivas yra ginkluotas standartine „Wasp“ klasės daugiafunkcinio amfibijos puolimo laivo ginkluote. Jis gabena ir trijų tipų karo lėktuvus – sraigtasparnius, iš vietos į aukštį galinčius pakilti naikintuvus ir konvertoplanus. Laive gabenama ir ratinė karinė technika.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Laivo įgulą sudaro daugiau nei 2000 narių. Laive jų visuomet būna iki 1500.

Skirtingai nei daugelyje karinių objektų žurnalistams šiame laive buvo leidžiama fotografuoti beveik viską – paprašyta tik nefilmuoti ir nedaryti nuotraukų iš konvertoplano pilotų kabinos.

Pasak lėktuvų pilotų, kariai stengiasi praktikuotis kiek įmanoma dažniau ir bet kokiomis oro sąlygomis.

Popiet buvo surengta laivo pasveikinimo ceremonija. Ceremonijos metu JAV laivo vadą kapitoną Thomasą F. Fosterį sveikino ir už įsipareigojimą Lietuvos saugumo užtikrinimui dėkojo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Arvydas Anušauskas teigė, kad šio laivo buvimas Klaipėdos uoste, kai Ukrainoje tęsiasi Rusijos agresija, demonstruoja JAV ryžtą ir lyderystę užtikrinant saugumą regione ir Baltijos jūroje.

„Nuolatinis JAV pajėgų buvimas kartu su sąjungininkais Baltijos regione, pasirengimas bendram veikimui, paremtas pajėgumais, yra vienintelė atgrasymo priemonė nuo Rusijos, todėl džiaugiamės JAV sprendimu didinti pajėgumus Baltijos šalyse ir ilgalaikėje perspektyvoje. Esame dėkingi už solidarumą, paramą”, – teigė ministras.

„Girdime apie tai, kaip reaguojant į saugumo situaciją regione, NATO sustiprino rytinį flangą visose dimensijose. Taip pat ir jūrinę dimensiją. Į Lietuvą pirmą kartą atvykęs įspūdingo dydžio JAV karo laivas yra apčiuopiamas to įrodymas. Vienybės bei gynybos garantas. JAV – viena stipriausių mūsų sąjungininkių. Amerikiečių parama Lietuvai yra gyvybiškai svarbi. Iš JAV karinės vadovybės jaučiu stiprų palaikymą ir ryžtą stiprinti mūsų karinį bendradarbiavimą ir sustiprinti fizinį pajėgų buvimą Lietuvoje“, – teigė Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys.

JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist savo ruožtu sakė, jog šio laivo vizitas yra dar vienas įrodymas, jog jo šalis yra visada pasiryžusi ginti savo sąjungininkus.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Seimas linkęs išplėsti Šventosios uosto funkcijas

Seimas linkęs išplėsti Šventosios uosto funkcijas ir geriau pritaikyti uosto infrastruktūrą planuojamiems jūrinio vėjo parkams Baltijos jūroje aptarnauti. Šias Energetikos ...
2024-07-16
Skaityti daugiau

Švietimas

Universiteto ir kariuomenės sutartį primins ąžuoliukas

Ketvirtadienį pasirašyta Lietuvos kariuomenės ir Klaipėdos universiteto (KU) bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys ir KU rektorius ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

ELTA, Fotoreportažai

Pajūryje - HIMARS kovinio šaudymo pratybos

Ketvirtadienio popietę prasidėjo Lietuvos ir JAV kariuomenių kovinio šaudymo pratybos „Neatidėliotinas atsakas 2024“. Jų metu į Baltijos jūrą šaudoma iš ...
2024-05-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This