P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Didžiausias iki šiol Lietuvą aplankęs karinis laivas gabena ir konvertoplanus

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-08-22


Pirmadienį Lietuvos žiniasklaidai buvo sudaryta galimybė iš vidaus susipažinti su didžiausiu iki šiol į Klaipėdą atplauksiu kariniu laivu – JAV karinio laivyno atstovu USS Kearsarge (LHD-3).

Nuo 1993-iųjų tarnaujantis „Wasp“ klasės desantinis laivas yra 22-ojo JAV jūrų pėstininkų ekspedicinio dalinio flagmanas (laivas-vadavietė). Planiniam vizitui į Klaipėdą šeštadienį jis atvyko iš Suomijos ir prisišvartavo prie „Klaipėdos Smeltės” nuomojamos krantinės.

Laivo ilgis – 257,3 metro, plotis – 60,1 metro, grimzlė – 10,5 metro. Šis laivas yra ginkluotas standartine „Wasp“ klasės daugiafunkcinio amfibijos puolimo laivo ginkluote. Jis gabena ir trijų tipų karo lėktuvus – sraigtasparnius, iš vietos į aukštį galinčius pakilti naikintuvus ir konvertoplanus. Laive gabenama ir ratinė karinė technika.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Laivo įgulą sudaro daugiau nei 2000 narių. Laive jų visuomet būna iki 1500.

Skirtingai nei daugelyje karinių objektų žurnalistams šiame laive buvo leidžiama fotografuoti beveik viską – paprašyta tik nefilmuoti ir nedaryti nuotraukų iš konvertoplano pilotų kabinos.

Pasak lėktuvų pilotų, kariai stengiasi praktikuotis kiek įmanoma dažniau ir bet kokiomis oro sąlygomis.

Popiet buvo surengta laivo pasveikinimo ceremonija. Ceremonijos metu JAV laivo vadą kapitoną Thomasą F. Fosterį sveikino ir už įsipareigojimą Lietuvos saugumo užtikrinimui dėkojo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Arvydas Anušauskas teigė, kad šio laivo buvimas Klaipėdos uoste, kai Ukrainoje tęsiasi Rusijos agresija, demonstruoja JAV ryžtą ir lyderystę užtikrinant saugumą regione ir Baltijos jūroje.

„Nuolatinis JAV pajėgų buvimas kartu su sąjungininkais Baltijos regione, pasirengimas bendram veikimui, paremtas pajėgumais, yra vienintelė atgrasymo priemonė nuo Rusijos, todėl džiaugiamės JAV sprendimu didinti pajėgumus Baltijos šalyse ir ilgalaikėje perspektyvoje. Esame dėkingi už solidarumą, paramą”, – teigė ministras.

„Girdime apie tai, kaip reaguojant į saugumo situaciją regione, NATO sustiprino rytinį flangą visose dimensijose. Taip pat ir jūrinę dimensiją. Į Lietuvą pirmą kartą atvykęs įspūdingo dydžio JAV karo laivas yra apčiuopiamas to įrodymas. Vienybės bei gynybos garantas. JAV – viena stipriausių mūsų sąjungininkių. Amerikiečių parama Lietuvai yra gyvybiškai svarbi. Iš JAV karinės vadovybės jaučiu stiprų palaikymą ir ryžtą stiprinti mūsų karinį bendradarbiavimą ir sustiprinti fizinį pajėgų buvimą Lietuvoje“, – teigė Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist savo ruožtu sakė, jog šio laivo vizitas yra dar vienas įrodymas, jog jo šalis yra visada pasiryžusi ginti savo sąjungininkus.


  2022-08-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt