P0

Fotoreportažai, Politika, Svarbu

Vokietija stiprina pajėgas Lietuvoje: per Klaipėdą atvyko vadavietės technika

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-09-04


Sekmadienio vakarą bendrovės DFDS keltu „Athena Seaways” iš Kylio į Klaipėdą atvyko Vokietijos pirmosios tankų divizijos 41-osios tankų brigados priešakinis vadovavimo elementas. Tai pirmasis žingsnis, kuriuo šalyje dislokuota tarptautinė bataliono kovinė grupė bus plečiama iki brigados lygio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Vokietijos ir Lietuvos vadovai birželį sutarė dėl Vokietijos brigados priskyrimo Lietuvai. Vėliau NATO šalių vadovai Madride vykusiame viršūnių susitikime patvirtino planus, kuriuose numatyta rytiniame Aljanso sparne, įskaitant Lietuvą, didinti prieš kelerius metus dislokuotas pajėgas. Kadangi Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja Vokietija, jos pastangomis toliau ir bus didinamos pajėgos.

Klaipėdoje išsilaipinę Vokietijos kariai su savo technika iškart išvyko į Ruklą (Jonavos r.).

Pasak Vokietijos pirmos tankų divizijos 41-osios tankų brigados vado brigados generolo Christian Nawrat, kartu su juo atvyko beveik 50 vienetų įvairios karinės technikos ir apie 100 karių.

Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų vadą brigados generolas Artūras Radvilas teigė, jog labai yra svarbus momentas, nes tai „pirmas etapas sutarimo kaip stiprinti mūsų gynybą šitame regione”.

„Atvyko dalis numatyto dydžio vieneto – vadavietės elementas, vadavietės technika. Jie atvykę išsidėstys ir toliau derins visus kitus etapus. Kalbamės intensyviai, žiūrime į planus, turėtų kažkas būti dar rudenį”, – sakė A. Radvilas.

Lietuvos pareigūnai yra sakę, kad infrastruktūrą pilnam Vokietijos brigados dislokavimui šalyje gali parengti iki 2025 metų.

„Karinį vienetą įkelti, atvežti nesudėtinga, bet reikia jam sukurti sąlygas, kur išsiskleisti, įsikurti treniruotis”, – sakė A. Radvilas, neatmetęs galimybės, kad reikiamos infrastruktūros kūrimas gali vykti ir greičiau.

„Po Rusijos atakos prieš Ukrainą, kuri sukėlė grėsmę tarptautinei teisei, akivaizdžiai padidėjo iššūkiai saugumui. NATO įsipareigojimai buvo paspartinti, o mes taip pat skyrėme tam tikrų pastangų rytinio flango saugumui. Mūsų žinia čia, rytiniame flange, esantiems sąjungininkams, kad mes esame įsipareigoję rytinio flango saugumui“, – sakė Ch. Nawrat.

Jo teigimu, būsimos pratybos, bus su Lietuvos kariuomene aptartos ateinančią savaitę.

Pasak Ch. Nawrat, sekmadienį atvykęs priešakinis vadovavimo elementas Lietuvoje bus dislokuotas iki kitų metų vasaros, vėliau rotacijos principu atvyks kiti kariai.


  2022-09-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt