P0

Sportas, Svarbu

„Neptūnas” išvengė geležinių kurpaičių

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-09-07


Pasiūlymą perimti krepšinio klubo „Neptūnas” kontrolinį paketą, palydėtą užuominomis apie galimą bankrotą, Klaipėdos savivaldybei pateikę dabartiniai jo savininkai pagaliau sulaukė pirmo miesto politikų pritarimo.

bcneptunas.lt nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad „Neptūnas” Klaipėdos merui dar liepos 20 dieną pateikė prašymą perimti klubo kontrolinį paketą. Tačiau Savivaldybės administracija politikams pasiūlė kaip dovaną priimti tik 1/20 arba 9/20 dalis šios įstaigos dalininkų kapitalo.

Praėjusią savaitę miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kaip jų kolegos iš Finansų ir ekonomikos komiteto, nusprendė atidėti šio klausimo svarstymą kol bus pateiktos atitinkamos klubo finansinės ataskaitos. O Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas šį pirmadienį vienbalsiai (svarstant klausimą nedalyvavo klubo dalininku esantis Vidmantas Dambrauskas) susilaikė dėl tokio sprendimo projekto.

Trečiadienį klausimui sugrįžus į Finansų ir ekonomikos komitetą jį torpeduoti bandė pirmininkas Aidas Kaveckis, nes pasigedo pačių klubo dalininkų sprendimo dėl dalių perleidimo. Politikas priminė, kad pagal Viešųjų įstaigų įstatymą dalių norintis atsisakyti asmuo pirmiausia turi tokį pasiūlymą pateikti kitiems įstaigos dalininkams. O dabar esą nėra aišku nei kas atsisakys savo dalių, nei kiek jų atsisakytų.

Posėdyje dalyvavęs didysis klubo dalininkas Sigitas Ambrazevičius patikino, kad jis pats gali atsisakyti visų dalių, bet vis tiek įvykdys būtiną formalumą ir surengs dalininkų susirinkimą.

Komiteto narys Rimantas Taraškevičius tokį pirmininko elgesį pavadino keistoku ir nekorektišku – esą to buvo galima paprašyti aną savaitę vykusio posėdžio metu. Anot jo, atitinkamas dalininkų sprendimas gali būti pateiktas iki miesto Tarybos posėdžio ir dėl to tikrai nereikia klausimą perkelti į spalį. Kartu R. Taraškevičius priminė, kad „Neptūnas” yra ne tik vyrų komanda, bet ir dubleriai, moterys ir netgi futbolo ekipa.

„Atsakomybė žymiai ženklesnė ir didesnė nei mes čia kalbame”, – sakė jis.

Analogiškai kalbėjo ir Arvydas Vaitkus bei Saulius Budinas, kuriam toks A. Kaveckio elgesys priminė reikalavimą „Neptūnui” sunešioti geležines kurpaites.

Surengus balsavimą A. Kaveckio pasiūlymą atsidėti svarstymą palaikė tik jo partijos kolega vicemeras Arūnas Barbšys. Balsuojant jau dėl pačio sprendimo šis komitetas pasisakė už tai, kad būtų perimamos devynios įstaigos dalys.

Pačio posėdžio metu S. Ambrazevičius, atsakydamas į A. Kaveckio klausimus, patikino, kad iš savivaldybės paramos dalininkams nebuvo grąžintos klubui suteiktos paskolos (jos, pasak A. Kaveckio, sumažėjo daugiau nei 400 tūkst. eurų). Taip pat S. Ambrazevičius ragino politikus paskirti atstovą į klubo vadovybę, kad ir koks būtų sprendimas dėl dalių – esą savivaldybė nuolat turi žinoti, kuo gyvena klubas, sulaukiantis didelės miesto finansinės paramos.

S. Ambrazevičius pasidalino ir duomenimis, kad dėl pandemijos per abu jos metus klubas negavo apie 260 000 eurų planuotų pajamų už bilietus ir abonentus.

Galiausiai jis informavo, kad norėtų trauktis iš klubo vadovo pareigų, kurias eina neatlygintinai. S. Ambrazevičius sakė, jog tokios atsakomybės ėmėsi paskatintas miesto vadovų, bet reikiamos pagalbos ir dėmesio taip ir nesulaukė. Jis taip pat davė suprasti, jog sprendžiant klubo klausimus virė nemažai politinių intrigų, tad galiausiai nusprendė kalbėtis tik posėdžių metu iškart su visais, o ne susitikinėti atskirai, kad nesulauktų nepagrįstų priekaištų.

INFORMACIJA

„Beveik visi dalininkai susidūrė su sunkumais savo valdomuose versluose. Dėl karo Ukrainoje yra daug neapibrėžtumų dėl tolimesnės veiklos tęstinumo ir taip negali skirti paramos, taip pat pateikus VšĮ „Neptūno krepšinio klubas“ finansinius rodiklius, dalininkai yra pasiryžę trauktis iš klubo valdymo ir yra siūlymas skelbti bankroto procedūrą viešajai įstaigai. Paskelbus bankrotą, Klaipėda netektų galimybės dalyvauti Lietuvos krepšinio lygoje 1-2 metus”, – taip grindė savo prašymą savivaldybei perimti kontrolę VšĮ „Neptūno” krepšinio klubas.

2020 metų spalį miesto Taryba jau svarstė klubo dalių priėmimo klausimą, tačiau tuomet nusprendė jį atidėti.

Pagal paskutinius Registrų centrui pateiktus duomenis, „Neptūno“ krepšinio klubo dalininkais šiuo metu yra Tomas Daugėla, Marius Girčys, Vidas Augaitis, UAB „Rietuva”, Vytautas Lygnugaris, Vidmantas Dambrauskas, Arūnas Tuma, Alvydas Vaičiūnas ir Sigitas Ambrazevičius.

Klubas praėjusią savaitę paskelbė apie du naujus rėmėjus: pirmadienį pranešta, kad didžiuoju rėmėju tapo lažybų ir lošimų bendrovė „7bet”, o trečiadienį informuota, kad generaliniu rėmėju taps „Amberton“ viešbučių grupė.


  2022-09-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt