P0

Sportas, Svarbu

Dėl „Neptūno” likimo nori miestiečių apklausos (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-09-08


Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas” ateities svarstymas miesto Tarybos komitetuose primena pasivažinėjimą amerikietiškai kalneliais.

bcneptunas.lt nuotr.

Žinia, „Neptūnas” Klaipėdos merui dar liepos 20 dieną pateikė prašymą perimti klubo kontrolinį paketą. Tačiau Savivaldybės administracija politikams pasiūlė kaip dovaną priimti tik 1/20 arba 9/20 dalis šios įstaigos dalininkų kapitalo. Praėjusią savaitę miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai, kaip jų kolegos iš Finansų ir ekonomikos komiteto, nusprendė atidėti šio klausimo svarstymą kol bus pateiktos atitinkamos klubo finansinės ataskaitos. Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas šį pirmadienį vienbalsiai (svarstant klausimą nedalyvavo klubo dalininku esantis Vidmantas Dambrauskas) susilaikė dėl tokio sprendimo projekto. Prie klausimo sugrįžę Finansų ir ekonomikos komiteto nariai trečiadienį jau nusprendė, kad būtų perimamos devynios viešosios įstaigos dalys, o Kultūros, švietimo ir sporto komitetas ketvirtadienį sugeneravo dar kitokį pasiūlymą.

Posėdžio metu šio komiteto pirmininkė Laima Juknienė perskaitė nedalyvavusio konservatoriaus Rimanto Didžioko raštu pateiktus pastebėjimus, kurie buvo identiški tiems, kuriuos trečiadienį dėstė jo frakcijos kolega Aidas Kaveckis – dėl to, kad dar nėra atitinkamo dalininkų sprendimo ir t.t.

Pagrindinis klubo dalininkas Sigitas Ambrazevičius patikino, kad tai yra visiškas techninis formalumas ir toks sutikimas iki Tarybos posėdžio gali būti pateiktas. Kartu jis pabrėžė, kad dalys atiduodamos kaip dovana ir dabartiniai jų savininkai taip nesiekia atgauti savo lėšų, išleistų gelbėjant klubą.

Atsakydamas į Ninos Puteikienės klausimą jis teigė, jog klubui dabar reikėtų apie 1,2-1,3 mln. eurų miesto paramos, bet jei pavyktų jos daugiau gauti iš kitų rėmėjų, suma galėtų būti ir mažesnė.

Kartu S. Ambrazevičius minėjo, kad Vilniaus ir Kauno krepšinio klubai apie 90 proc. savo biudžeto sugeneruoja iš savivaldybių lėšų. Anot S. Ambrazevičiaus, „Neptūno” skolos yra kintančios ir šiuo metu siekia apie 700-800 tūkst. eurų. Pasak jo, Vilniaus savivaldybė perėmė sostinės klubą kai pastarojo skolos siekė apie 4 mln. eurų ir dar davė neatlygintinai naudotis arena.

Komiteto narė Judita Simonavičiūtė teigė suprantanti, kad miesto vadovai netesėjo duotų pažadų, bet dabartinis siūlomas kelias esą nėra tinkamas, gali tapti precendentu kitiems sporto klubams ir „skaidrumo nepadidės”.

„Tapti dar vienos biudžetinės įstaigos valdytoju – visiškai nematymas, kur mes lendame”, – teigė ji.

Tuo metu N. Puteikienė pasiūlė surengti miestiečių apklausą dėl klubo kontrolinio paketo perėmimo ir kol ji bus surengta bei įvyks, nespręsti tokio klausimo.  

Tokį pasiūlymą dar palaikė L. Juknienė ir J. Simonavičiūtė. Susilaikius Romaldui Idzelevičiui, o Edmundui Kvderiui balsavus prieš svarstymas tuo ir baigėsi. 

Galutinį žodį kaip bus elgiamasi jau kitą savaitę turėtų tarti visa miesto Taryba. 

INFORMACIJA

„Beveik visi dalininkai susidūrė su sunkumais savo valdomuose versluose. Dėl karo Ukrainoje yra daug neapibrėžtumų dėl tolimesnės veiklos tęstinumo ir taip negali skirti paramos, taip pat pateikus VšĮ „Neptūno krepšinio klubas“ finansinius rodiklius, dalininkai yra pasiryžę trauktis iš klubo valdymo ir yra siūlymas skelbti bankroto procedūrą viešajai įstaigai. Paskelbus bankrotą, Klaipėda netektų galimybės dalyvauti Lietuvos krepšinio lygoje 1-2 metus”, – taip grindė savo prašymą savivaldybei perimti kontrolę VšĮ „Neptūno” krepšinio klubas.

2020 metų spalį miesto Taryba jau svarstė klubo dalių priėmimo klausimą, tačiau tuomet nusprendė jį atidėti.

Pagal paskutinius Registrų centrui pateiktus duomenis, „Neptūno“ krepšinio klubo dalininkais šiuo metu yra Tomas Daugėla, Marius Girčys, Vidas Augaitis, UAB „Rietuva”, Vytautas Lygnugaris, Vidmantas Dambrauskas, Arūnas Tuma, Alvydas Vaičiūnas ir Sigitas Ambrazevičius.

Klubas praėjusią savaitę paskelbė apie du naujus rėmėjus: pirmadienį pranešta, kad didžiuoju rėmėju tapo lažybų ir lošimų bendrovė „7bet”, o trečiadienį informuota, kad generaliniu rėmėju taps „Amberton“ viešbučių grupė.


  2022-09-08

  Vienas komentaras apie “Dėl „Neptūno” likimo nori miestiečių apklausos”

  1. AvatarStebėtojas (IP: 78.56.135.126)

   Atlanto skola buvo keli šimtai tūkstančių ir klerkai kratėsi klubo kaip raupsuotojo, nes neva Vacys, privatus klubas ir pan. Ko pasekoje klubas tiesiog išnyko. Čia gi, miestiečiai sumeta daugiau nei milijoną klubui ir vistiek skola pastoviai 800k. Aišku, juokinga kai miestas duoda po milijoną eilę metų ir tik dabar paprašo finansinių ataskaitų. Tokios nekompetencijos šitame valdininkų ir politikų liūne dar reikia paieškot. Ir matant, kas vėl ruošiasi į tarybą, merus nieko gero nebus, mieli draugai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt