P0

Švietimas

Ambasadoriams prisistatytas ir universitetas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-09


Pažintis su Klaipėdos universitetu (KU) ir jo veiklomis tapo pirmuoju užsienio valstybių ambasadorių, reziduojančių Lietuvoje, vizito Klaipėdoje punktu.

KU vadovai delegaciją priėmė Jūros tyrimų institute. Čia svečiams buvo pristatytas Klaipėdos miestas bei jo strateginiai siekiai, Jūrinio klasterio veikla.

KU nuotr.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas bei prorektorius mokslui ir inovacijoms dr. Darius Daunys pristatė Universitetą, jo padalinius, čia plėtojamus mokslo tyrimus, akademinius bei mokslo pasiekimus, universiteto veiklų poveikį regiono vystymuisi. Pranešimuose akcentuotas KU tarptautiškumas ir vis stiprėjanti partnerystė Europos universiteto aljanse EU-CONEXUS, šiuo metu jau jungiančiame devynių kontinento valstybių pakrančių miestų universitetus. Aljanso specializacija – išmanių pakrančių miestų tvari plėtra.

„Esame aktyvūs Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS bendruomenės nariai ir turime dideles galimybes intelektiniams mainams tiek akademinėje, tiek mokslo srityse. Aljanse reprezentuojame ne tik Universitetą, bet ir visą regioną bei šalį, tuo pačiu mūsų jaunimui atveriame naujus kelius semtis žinių bei kompetencijų europinėje mokslo erdvėje“, – pranešime cituojamas KU rektorius.

Diplomatinių misijų Lietuvoje atstovams surengta KU Jūros tyrimų instituto laboratorijų, pagal tarptautinius standartus akredituotų aukščiausios kokybės tyrimams, apžiūra. Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijoje svečiams vaizdžiai pademonstruota Klaipėdos universiteto mokslininkų komandos sukurta ir šią vasarą realiomis sąlygomis sėkmingai išbandyta biotechnologija į vandenis išsiliejusiems naftos teršalams neutralizuoti. Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vadovas dr. P. Rapalis pristatė čia atliekamus oro taršos tyrimus.

Diplomatų delegacija, kurioje buvo 16 pasaulio valstybių atstovai, Klaipėdoje dar lankėsi Laisvojoje ekonominėje zonoje, jiems pristatytas Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, Suskystintų dujų terminalas.

Dviejų dalių pažintinį vizitą į uostamiestį užsienio šalių diplomatams organizavo Užsienio reikalų ministerija.


  2022-09-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt