P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Žmogžudystės byloje daugiau detalių turėtų paaiškėti po kompleksinės ekspertizės

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-09-13


Praėjus dviem savaitėms nuo uostamiestyje įvykdytos žmogžudystės, kai savo namuose I. Kanto gatvėje 43 metų sutuoktinės buvo nušautas 37-erių vyras, tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuroras Arūnas Saunorius prisipažįsta didelių naujienų apie bylos eigą pateikti kol kas negalintis.

Paklaustas, ar nepasitvirtino viešojoje erdvėje sklandžiusios kalbos esą moteris vyrą galėjo nušauti gindamasi nuo jo smurto, prokuroras teigė, jog moteriai pareikšto įtarimo kvalifikacija nepasikeitė.

„Tyrimas toliau vyksta dėl šeimos nario nužudymo, įtarimas nėra perkvalifikuotas”, – sakė prokuroras.

Kartu jis paneigė netrukus po įvykio viešojoje erdvėje pasklidusius įvairius gandus esą įtariamoji jau yra turėjusi reikalų su teisėsauga, neva jai dėl kažkokio įtarimo net buvo buvusi uždėta apykojė.

„Nieko panašaus policijos duomenų bazėje nėra, kaip ir fakto, jog minėtu adresu dėl smurto artimoje aplinkoje būtų buvusi kviesta policija”, – sakė A. Saunorius.

Jo teigimu, kol kas aišku tik tiek, jog iš legaliai laikomo pistoleto į įvairias vyro kūno vietas buvo paleistas ne vienas šūvis.

„Dėl to trasologai dabar atlieka ekspertizę, kol kas dar net neaišku, iš kokio atstumo ir kaip buvo nušautas žmogus. Iš pradžių pasisakys teismo medikai, po to bus atliekama kompleksinė ekspertizė, po kurios jau turėsime objektyvius duomenis”, – kalbėjo prokuroras.

Jis tik patvirtino, jog kol kas abi pusės – ir įtariamoji, kuriai teismas suėmimo neskyrė, ir nužudytojo artimieji apklausose įvykį stengiasi pakreipti savo naudai, pasak prokuroro, „drabstosi purvais”, todėl jų parodymai vertintini kaip itin subjektyvūs.

A. Saunoriaus teigimu, kol nėra ekspertų išvadų, „nėra ir atspirties taško”.

Žinia, panašios kompleksinės ekspertizės neretai užtrunka ir po kelis mėnesius, tad greitos bylos baigties neprognozuojama.


  2022-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt