P0

Regionas

Nemokamam koncertui Juodkrantėje besiruošiantis Justinas Jarutis dukrai siekia įdiegti rūpestį aplinka

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-16


Jau šį šeštadienį, rugsėjo 17 d., Neringos gyventojus ir svečius pasirūpinti gražiausiu Lietuvos kampeliu kvies festivalis „Sveika, Neringa!“. Vakare savanorius ir lankytojus džiugins nemokamas vieno ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justino Jaručio koncertas.

„Į Neringą atvykstu gan dažnai, su šeima labai mylime šį rojaus kampelį. Neringa man lygi ramybei ir tylai“, – sako koncertui besiruošiantis atlikėjas. Jo koncertas į Juodkrantę kvies 19 val.

Festivalis „Sveika, Neringa!“ jau antrus metus iš eilės kviečia dalyvius rūpintis gražiausio Lietuvos kampelio išsaugojimu.

„TrenkTuro“ pėsčiųjų žygio dalyviai ir savanoriai 14 val. susirinks Juodkrantėje prie scenos. Iš ten keliaus į savanorystės veiklas ir laiką leis įprastai lankytojams uždarame Naglių rezervate, kur rūpinsis invazinių augalų rovimu, taip pat tvarkys Gintaro įlanką bei pins kopų įtvirtinimui reikalingas tvoreles.

Festivalio idėjos artimos ir vakare koncertuosiančiam J. Jaručiui.

„Ekologija ir tvarumas man yra labai svarbu. Gyvename tokiame nuostabiame krašte, pasaulyje ir manau, kad juo rūpintis tiesiog būtina.
Dukrai taip pat bandau įdiegti šias vertybes. Kartu einant pasivaikščioti miškais rinkti rastas šiukšles, rūpintis aplinka“, – sako jis.

Vienas festivalio organizatorių Gintaras Bendžius džiaugiasi, kad festivalis iš pramoginio renginio ilgainiui tapo pagarbos gamtai ir Neringos istorijai festivaliu.

„Su kolegomis sukūrėme visai kitokią nei įprasta festivalio koncepciją, kai gali ne tik mėgautis pramogomis, bet ir prisidėti prie Kuršių nerijos išsaugojimo tvarkydamas aplinką. Jei nesaugosime šio unikalaus krašto, jis gali tiesiog išnykti – istorija jau ne kartą yra davusi skaudžių pamokų“, – sako jis.

Organizatoriai džiaugiasi, kad į festivalį noriai įsitraukia ir vietos bendruomenė. Ypač daug dėmesio sulaukia atviros diskusijos, kuriose šiemet dalyvaus prof. Alfredas Bumblauskas bei ambasadorius, istorikas prof. Alfonsas Eidintas.

Savaitgalį Neringoje nusprendusių praleisti svečių laukia ir rinkliavos kainų sumažėjimas.


  2022-09-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt