Miestas

Klaipėda pradeda taupyti elektrą (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-30


Klaipėdiečiai ryto ir vakaro prieblandoje jau pasigedo gatvių bei kiemų apšvietimo. Kai Europoje siaučia energetinė krizė, savaime suprantama, kad smarkiai pabrangusios elektros energijos taupymo sumetimais ir uostamiestyje šviestuvai švies trumpiau.

Portalo archyvo nuotr.
Tamsa išlaidas mažins 10 proc.

Pasak uostamiesčio apšvietimą kuruojančio Klaipėdos autobusų parko specialistų, jau nuo rugsėjo 12 dienos Klaipėdos gatvėse tamsa karaliavo viena valanda ilgiau nei įprastai: apšvietimas ryte ir vakare išjungiamas/įjungiamas 20-30 minučių anksčiau. Tai atliekama rankiniu būdu, kasdien skirtingu laiku, atsižvelgiant į liuksometro (apšvietimo lygio matuoklis) rodmenis ir įvertinant oro sąlygas. Kai rytais lauke apsiniaukę ir tamsu, išjungimas vėlinamas, jei vakare giedra ir pakankamai šviesu, įjungti apšvietimo gatvėse neskubama.

Taupant elektros energiją miesto erdvėse nuo spalio 3 dienos sutemus bus išjungti ir grindiniai bei dekoratyviniai šviestuvai.

Skaičiuojama, kad Klaipėdoje vienas šviestuvas vidutiniškai per metus suvartoja apie 444 kilovatvalandes (kW/h), pritaikius numatomas energijos taupymo priemones siekiama vieno šviestuvo suvartojimą sumažinti iki 403 kW/h.

Jau anksčiau buvo bandoma taupyti naktimis išjungiant apšvietimą uostamiesčio kiemuose, bet buvo gauta nusiskundimų apie tose vietose prasidėjusias vagystes. Tad kol kas naktį kiemai ir pagrindinės miesto arterijos liks apšviestos.

Daugiau LED šviestuvų

„Elektros poreikis miesto apšvietimui nuolat didėja, nes yra įrengiama vis daugiau naujų šviestuvų. Pastaraisiais metais klaipėdiečiai buvo įpratę prie nušvitusių kiemų, parkų, gatvių. Deja, bet sunkmetis verčia taupyti, ir tiek šviesos, kiek pernai, pažadėti negalime“, – pranešime pažymi Klaipėdos autobusų parko generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas.

Tamsųjį metų sezoną Klaipėda pasitinka atsinaujinusi – šiemet senos natrio lempos pakeistos į daug ekonomiškiau energiją naudojančius LED tipo šviestuvus Liepų, Lideikio, Liepojos, Medelyno, H. Manto, Tauralaukio, Dragūnų gatvėse bei Šiaurės prospekte.

Šviesiau tapo dviračiu takuose nuo Gluosnių skersgatvio iki Tauralaukio tilto, populiariame dviračiu take nuo Vasaros estrados iki Girulių, o iki metų pabaigos į taupesnius bus pakeisti visi šviestuvai Sąjūdžio parke.

Klaipėdos Poilsio parke taip pat keičiami šviestuvai ir įrengiama nauja apšvietimo valdymo sistema, leisianti sumažinti lempų intensyvumą, tad bus suvartojama mažiau elektros energijos.


  2022-09-30

  3 komentarai “Klaipėda pradeda taupyti elektrą”

  1. AvatarAnonimas (IP: 84.15.186.245)

   Led šviestuvai gatvems apsviesti netinka. Galingumas lieka tas.pats tačiau apšviečiama mažiau.

   • AvatarLedinukas (IP: 85.232.138.203)

    Kokybiški šviestuvai labai tinka. Jie taupesni ir šviečia ne blogiau. Tiktai brangoki, savivaldybei sunkiai įperkami. O tie pigesnieji tai akurat, ir šviečia silpniau, ir genda dažniau.

   • AvatarAnonimas (IP: 78.56.143.119)

    Svievia geriau nebent ten kur yra led sviestuvas. Lyginant su natriu ju reikia zymia daugiau. Beto turi buti vertinamas akinimas , paziurekite i led ir i natrio sviestuva kai ijungtas .. ledai yra kryptiniai.jokia optika nepagebes, beto gatves reikia apsviesti gelva spalva, ne balta.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt