Imsis rekonstruoti gatvę į Jūrų muziejų ir tvirtinti marių krantą (3)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-10-03

Klaipėdos savivaldybė planuoja rekonstruoti Smiltynės gatvę, vedančią į Jūrų muziejų, o Uosto direkcija – tvirtinti šiame ruože esantį krantą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Gatvė nuo Senosios perkėlos buvo nutiesta dar 1970 metais. O Kuršių marių kranto sutvirtinimas šiame ruože buvo pastatytas 1861 metais. Tiesa, prieš keletą metų jis iš dalies rekonstruotas.

Savivaldybė mano, kad vien šių objektų projektavimo ir rekonstrukcijos vykdymo priežiūros paslaugos gali kaštuoti iki 245 tūkstančių eurų. O visas rekonstrukcijos procesas tęsis daugiau nei trejus metus. Projektuotojų paieška užsiima savivaldybė, tačiau ji bus tik Smiltynės gatvės rekonstrukcijos užsakovė ir finansuotoja. Marių kranto įtvirtinimų rekonstrukcija užsakovas – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Darbai bus atliekami jos lėšomis.

Per turistinį sezoną ankšta Smiltynės gatve plūsta minios žmonių, rieda dviračiai, karietos, automobiliai, autobusai, aptarnaujantis transportas. Nors automobilių statymo kaštai čia tikrai yra ne maži, rasti vietą vairuotojams nėra paprasta. Šiais metais čia radosi kelio ženklas, suteikiantis eismo pirmenybę dviračiams.

Gatvės ilgis – beveik du kilometrai. Pėsčiųjų takai kai kuriose jos atkarpose yra abiejose gatvės pusėse. Rekonstruoti numatoma ne tik gatvę, bet ir pėsčiųjų bei dviračių takus, automobilių statymo aikšteles. Dviračių takams numatyta raudonos spalvos asfalto danga. Norima suprojektuoti ir gatvės, pėsčiųjų bei dviračių takų lauko apšvietimo tinklų įrangą.

Projektuotojams taip pat reikės nustatyti bei įvertinti dabartinę Kuršių marių kranto būklę ir pagal gautas tyrimų išvadas parengti  rekonstrukcijos arba kapitalinio remonto projektą. Iš projektuotojų bus reikalaujama parengti ne mažiau kaip du projektinių pasiūlymų variantus.

Kai kurių architektų manymu, šią viešąją erdvę reikėtų tvarkyti tik pagal projektą, kuris laimėtų architektūrinį konkursą. Manoma, kad taip būtų galima sukurti tikrą reprezentacinę miesto erdvę, kurioje galėtų atsirasti ir jūriniai atminimo ženklai.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Imsis rekonstruoti gatvę į Jūrų muziejų ir tvirtinti marių krantą”: 3

 1. Mindaugas parašė:

  Tik architektūrinis konkursas ir .

 2. Anonimas parašė:

  Vieno darbo neuzbaigia, jau kito griebiasi..

  • ezys parašė:

   Jus tikriausiai noretumete, kad vienu metu butu daromas tik vienas darbas, isivaizduoju kaip miestas atrodytu jei butu jusu valia 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Griaus avarinius pastatus, stulpus ir tualeto likučius

Savivaldybė rengiasi šiek tiek išvalyti Klaipėdą nuo jai pačiai priklausančių ir šeimininko neturinčių keliolikos apleistų objektų, kurie yra avarinės būklės, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Nuomonės

Atgimimo aikštės ir Muzikinio teatro rekonstrukcijų paralelės

Atgimimo aikštę rekonstruoti bei požeminį garažą po ja įrengti už 21,03 mln. eurų fiksuotą kainą UAB „Infes“ savivaldybei įsipareigojo per ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Atnaujins sustingusią „Mėlynojo proveržio” strategiją

2018 metais patvirtintą skambiai pavadintą pirmąją tokią visoje šalyje Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategiją iki 2030 metų („Mėlynąjį proveržį”) rengiamasi atnaujinti. ...
2024-05-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This