P0

Miestas

Imsis rekonstruoti gatvę į Jūrų muziejų ir tvirtinti marių krantą (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-10-03


Klaipėdos savivaldybė planuoja rekonstruoti Smiltynės gatvę, vedančią į Jūrų muziejų, o Uosto direkcija – tvirtinti šiame ruože esantį krantą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Gatvė nuo Senosios perkėlos buvo nutiesta dar 1970 metais. O Kuršių marių kranto sutvirtinimas šiame ruože buvo pastatytas 1861 metais. Tiesa, prieš keletą metų jis iš dalies rekonstruotas.

Savivaldybė mano, kad vien šių objektų projektavimo ir rekonstrukcijos vykdymo priežiūros paslaugos gali kaštuoti iki 245 tūkstančių eurų. O visas rekonstrukcijos procesas tęsis daugiau nei trejus metus. Projektuotojų paieška užsiima savivaldybė, tačiau ji bus tik Smiltynės gatvės rekonstrukcijos užsakovė ir finansuotoja. Marių kranto įtvirtinimų rekonstrukcija užsakovas – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Darbai bus atliekami jos lėšomis.

Per turistinį sezoną ankšta Smiltynės gatve plūsta minios žmonių, rieda dviračiai, karietos, automobiliai, autobusai, aptarnaujantis transportas. Nors automobilių statymo kaštai čia tikrai yra ne maži, rasti vietą vairuotojams nėra paprasta. Šiais metais čia radosi kelio ženklas, suteikiantis eismo pirmenybę dviračiams.

Gatvės ilgis – beveik du kilometrai. Pėsčiųjų takai kai kuriose jos atkarpose yra abiejose gatvės pusėse. Rekonstruoti numatoma ne tik gatvę, bet ir pėsčiųjų bei dviračių takus, automobilių statymo aikšteles. Dviračių takams numatyta raudonos spalvos asfalto danga. Norima suprojektuoti ir gatvės, pėsčiųjų bei dviračių takų lauko apšvietimo tinklų įrangą.

Projektuotojams taip pat reikės nustatyti bei įvertinti dabartinę Kuršių marių kranto būklę ir pagal gautas tyrimų išvadas parengti  rekonstrukcijos arba kapitalinio remonto projektą. Iš projektuotojų bus reikalaujama parengti ne mažiau kaip du projektinių pasiūlymų variantus.

Kai kurių architektų manymu, šią viešąją erdvę reikėtų tvarkyti tik pagal projektą, kuris laimėtų architektūrinį konkursą. Manoma, kad taip būtų galima sukurti tikrą reprezentacinę miesto erdvę, kurioje galėtų atsirasti ir jūriniai atminimo ženklai.


  2022-10-03

  3 komentarai “Imsis rekonstruoti gatvę į Jūrų muziejų ir tvirtinti marių krantą”

  1. AvatarMindaugas (IP: 77.79.44.41)

   Tik architektūrinis konkursas ir .

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.56.131.160)

   Vieno darbo neuzbaigia, jau kito griebiasi..

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    Jus tikriausiai noretumete, kad vienu metu butu daromas tik vienas darbas, isivaizduoju kaip miestas atrodytu jei butu jusu valia 😀

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt