P0

Uostas ir jūra

Pietinio molo link vedantis Kopgalis atsiveria naujai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-03


Smiltynėje, Kuršių marių pakrantėje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva sutvarkyti dešimtmečius stūksoję gelžbetonio luitai ir kitos statybinės atliekos. Iškuopti daugiau kaip 360 tonų statybinio laužo pavyko gerokai greičiau nei planuota.

Uosto direkcijos nuotr.

Kopgalyje dešimtmečius laikytas statybinis laužas, manoma, yra sovietmečio palikimas. Tikėtina, kad tai prieš dešimtmečius atgabentas statybinis laužas, atgabentas pertvarkant uostą, jo krantines.

Kopgalio teritoriją sutvarkė konkursą laimėjusi UAB „Griovimo ekspertai“. Per beveik tris mėnesius įmonė sutvarkė daugiau kaip 360 tonų statybinio laužo, jį susmulkino ir išgabeno.

Statybinės atliekos buvo sukrautos valstybinėje žemėje. Ši teritorija patenka į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją.

„Džiaugiamės kiekvienu kampeliu, kuris nusimeta bet kokias šiukšles, o šiuo atveju – betono naštą. Suprantame, kad Uosto direkcijai, kuri ėmėsi sutvarkyti daugybę metų čia gulėjusias statybines betono atliekas, jokios tiesioginės naudos iš to nebuvo. Tačiau dėl šios puikios iniciatyvos situacija pasikeitė iš esmės – kraštovaizdis atsivėrė naujai, o kai teritorija sužaliuos, užaugs vietinės augalų rūšys, visi užmirš, kad čia kažkada būta atliekų sąvartyno“, – pranešime pažymi Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorė Aušra Feser.

Uosto direkcijai šie Kopgalio sutvarkymo darbai kainavo daugiau kaip 38 tūkst. eurų.


  2022-10-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt