Pietinio molo link vedantis Kopgalis atsiveria naujai

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-10-03

Smiltynėje, Kuršių marių pakrantėje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva sutvarkyti dešimtmečius stūksoję gelžbetonio luitai ir kitos statybinės atliekos. Iškuopti daugiau kaip 360 tonų statybinio laužo pavyko gerokai greičiau nei planuota.

Uosto direkcijos nuotr.

Kopgalyje dešimtmečius laikytas statybinis laužas, manoma, yra sovietmečio palikimas. Tikėtina, kad tai prieš dešimtmečius atgabentas statybinis laužas, atgabentas pertvarkant uostą, jo krantines.

Kopgalio teritoriją sutvarkė konkursą laimėjusi UAB „Griovimo ekspertai“. Per beveik tris mėnesius įmonė sutvarkė daugiau kaip 360 tonų statybinio laužo, jį susmulkino ir išgabeno.

Statybinės atliekos buvo sukrautos valstybinėje žemėje. Ši teritorija patenka į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją.

„Džiaugiamės kiekvienu kampeliu, kuris nusimeta bet kokias šiukšles, o šiuo atveju – betono naštą. Suprantame, kad Uosto direkcijai, kuri ėmėsi sutvarkyti daugybę metų čia gulėjusias statybines betono atliekas, jokios tiesioginės naudos iš to nebuvo. Tačiau dėl šios puikios iniciatyvos situacija pasikeitė iš esmės – kraštovaizdis atsivėrė naujai, o kai teritorija sužaliuos, užaugs vietinės augalų rūšys, visi užmirš, kad čia kažkada būta atliekų sąvartyno“, – pranešime pažymi Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorė Aušra Feser.

Uosto direkcijai šie Kopgalio sutvarkymo darbai kainavo daugiau kaip 38 tūkst. eurų.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Baigė Naujosios perkėlos krantinių rekonstrukciją

Uosto direkcija skelbia, kad užbaigta naujosios Smiltynės perkėlos naudojamų krantinių rekonstrukcija užtikrins efektyvesnį perkėlimą per marias bei dar didesnį keltų ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Uosto direkcija reiškė nepagrįstas pretenzijas latviams 

Pirmos instancijos teismas patvirtino, kad Uosto direkcija buvo neteisi reikalaudama pinigų dėl neva Latvijos kompanijos BMGS netinkamai vykdytų įsipareigojimų. Teismą ...
2024-05-06
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Uosto direkcija išmokės 19,5 mln. eurų dividendų

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija skelbia, kad pernai uždirbo 27,9 mln. eurų grynojo pelno ir už praėjusius metus valstybei išmokės ...
2024-05-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This