P0

Regionas

Gatvių apšvietimą mažins ir Kretingos rajono savivaldybė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-04


Kretingos rajono savivaldybė pranešė, kad ženkliai išaugus elektros energijos kainoms pradėjo įgyvendinti taupymo programą. Kartu investuojama į energiją taupantį LED gatvių apšvietimą, nuosavų saulės elektrinių įsigijimą.

Laikinoji Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Violetos Turauskaitės teigia, kad daugelyje gatvių jau išjungtas ar netrukus bus išjungtas kas antras šviestuvas, taip pat ten, kur jau yra įdiegtas LED apšvietimas bei leidžia techninės galimybės, nuo 24 iki 5 val. sumažintas šviesos srautas iki 70–80 proc. Trumpiau, nei įprastai, iki 22 val., bus apšviečiamos ir mažesnių rajono gyvenviečių gatvės. Skaičiuojama, kad šios priemonės leis sutaupyti iki 30 proc. rajono gatvių apšvietimui skiriamų lėšų.

„Vien Kretingos miesto gatvių apšvietimui per pirmus aštuonis šių metų mėnesius skirta kone tiek pat lėšų, kiek per visus metus pernai – apie 100 tūkst. eurų. Numatoma, kad dėl saugumo visi šviestuvai ir toliau veiks sankryžose, pėsčiųjų perėjose. Dėl tos pačios priežasties toliau pilnai bus apšviestas Pastauninko parkas, visi šviestuvai veiks ir Vilniaus gatvėje”, – pranešime cituojama V. Turauskaitė.

Ji pažymėjo, kad, taupant lėšas, anksčiau nei planuota buvo išjungtas fontanas Pastauninko parko tvenkinyje Kretingoje, taip pat nuo naujųjų metų planuojama apmokestinti Savivaldybės valdomas elektromobilių įkrovimo stoteles.

„Šiandien sutaupyti Savivaldybei pavyksta ir dėl jau anksčiau pradėtų diegti energijos taupymo priemonių. Pavyzdžiui, šiuo metu į taupesnius LED šviestuvus yra pakeista kone pusė Kretingos miesto gatvių šviestuvų. Planuojama, kad iki kitų metų pabaigos bus pakeisti 98 proc. šviestuvų. Bendrai tai leis sutaupyti apie 40 proc. miesto gatvių apšvietimui skiriamų lėšų. Į taupesnius LED šviestuvus keičiami šviestuvai ir kitose rajono gyvenvietėse“, – sako Savivaldybės administracijos vadovė.

Įvairias energijos taupymo priemones savo ruožtu jau taiko Savivaldybei pavaldžios įstaigos. Taip pat Savivaldybė bei jai pavaldžios įstaigos investuoja į saulės elektrines. Šiuo metu nuosavas saulės elektrines jau turi Kretingos Marijono Daujoto progimnazija, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, UAB Kretingos šilumos tinklai, o UAB „Kretingos vandenys“ bei Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji bibliotekai elektros energija tiekiama iš įsigytų nutolusių saulės elektrinių. Įsigyti 600 kW galios nutolusią saulės elektrinę siekiama ir Kretingos miesto gatvių apšvietimui bei Savivaldybės administraciniam pastatui Savanorių gatvėje.

Kad apšvietimo sąskaita pradeda taupyti praėjusią savaitę pranešė ir Klaipėdos savivaldybė.


  2022-10-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt