Klaipėdoje COVID-19 rodikliai toliau gerėja

Koronavirusas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-10-10

Statistikos departamento duomenimis, sekmadienį Lietuvoje patvirtinta 60 naujų užsikrėtimų koronavirusu atvejų, iš kurių 4 žmonės užsikrėtė antrą kartą, vienas – trečią. Klaipėdoje, kaip ir parą prieš tai, fiksuoti vos du nauji atvejai.

Pirmadienį į Lietuvą pristatyta adaptuotų „Comirnaty“ (gam. „Biontech&Pfizer“) Ba4-5 vakcinų siunta, kurioje – 138 240 vakcinos dozių.

Savaitinis naujų atvejų skaičius šalyje sumažėjo 23,3 proc. Klaipėdoje –15,2 proc.

Atvejų skaičius, 100 tūkst. gyventojų šalyje tenkantis per 14 dienų periodą, šalyje sumažėjo nuo 452,4 iki 451,2 atvejo, Klaipėdoje – nuo 358,3 atvejo iki 357 ir uostamiestis atsidūrė jau 28-oje vietoje tarp savivaldybių, kuriuose fiksuojamas mažiausias sergamumas.

Blogiausioje padėtyje yra Panevėžys, o geriausiai ir toliau laikosi Varėnos rajonas.

Iš viso šiuo metu šalyje koronavirusine infekcija serga 18 543 gyventojai arba net 2764 mažiau nei šeštadienį. Klaipėdoje sergančiųjų per parą skaičius sumažėjo nuo 890 iki 771.

Į ligoninę dėl SARS-CoV-2 ligos per parą paguldytas tik vienas žmogus, dabar tokių iš viso yra 185, iš jų 8 gydomi reanimacijos skyriuose, tik trys iš jų yra paskiepyti.

Sekmadienį nuo COVID-19 mirė dar vienas 90-99 metų amžiaus žmogus, tačiau bendras aukų skaičius, pridėjus ankstesnes neįtrauktas mirtis, jau yra 9344. Klaipėdoje infekcija iki šiol nusinešė 424 gyvybes.

Sekmadienį šalyje paskiepyti 8 žmonės. Klaipėdiečių tarp jų nebuvo.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pirmadienį į Lietuvą pristatyta adaptuotų „Comirnaty“ (gam. „Biontech&Pfizer“) Ba4-5 vakcinų siunta, kurioje – 138 240 vakcinos dozių. Jos bus išdalintos vakcinuojančioms šalies gydymo įstaigoms, kad 18-os sulaukę ir vyresni šalies gyventojai galėtų pasiskiepyti antra sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze.

Vakcinaciją nuo COVID-19 vykdo gydymo įstaigos. Gyventojai, norintys vakcinuotis stiprinančiąją dozę, turi registruotis internetu arba kreiptis į savo gydymo įstaigą. Registracija internetu vyksta svetainėje Koronastop.lt, prisijungus per Elektroninius valdžios vartus. Registruojantys galima pasirinkti skiepijimo vietą bei laiką savo gydymo įstaigoje. Užregistruoti galima ir kitą asmenį, pavyzdžiui, šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą.

Atkreipiamas dėmesys, kad skiriasi pirmos ir antros sustiprinančiųjų dozių skyrimo algoritmai. Jeigu žmogus yra pasiskiepijęs tik pagal pirminę vakcinacijos schemą, pirma sustiprinančioji dozė būtų skiriama praėjus 6 mėnesiams nuo paskutinės dozės arba 6 mėnesiams – nuo persirgimo. Antra sustiprinančioji dozė skiriama praėjus 6 mėnesiams nuo pirmosios sustiprinančiosios arba 9 mėnesiams – po persirgimo. Rizikos grupėms priklausantiems asmenims šie terminai gali būti trumpesni, todėl rekomenduojama konsultuotis su gydytoju.

Rizikos grupėms priklausantiems asmenims rekomenduojama vienu metu pasiskiepyti nuo COVID-19, gripo ir pneumokokinės infekcijos. Tą galima padaryti vienu metu. Dėl skiepų rekomenduojama individualiai pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Gyventojai pirma arba antra sustiprinančiąja doze skiepijami tuo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigose turimomis vakcinomis, tačiau visos patvirtintos adaptuotos vakcinos, anot ministerijos, yra tinkamos gyventojų vakcinacijai sustiprinančiąja doze.

Vien rugsėjį į Lietuvą buvo pristatyta per 100 tūkst. adaptuotų vakcinų vienetų. Planuojama, kad per spal jų bus atvežta dar kiek daugiau nei 500 tūkst. dozių.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Pirmadienį - seniai bematyti COVID-19 skaičiai

Pirmadienį Lietuvoje buvo patvirtini net 135 susirgimai COVID-19, iš kurių 33 žmonės užsikrėtė antrą, du – trečią kartą. Pastaruoju metu ...
2024-07-23
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Sekmadienį nuo COVID-19 mirė vienas žmogus

Sekmadienį Lietuvoje buvo patvirtina 11 susirgimų COVID-19 (vienas žmogus užsikrėtė antrą kartą), skelbia Valstybės duomenų agentūra. Klaipėdoje susirgusiųjų nebuvo. Savaitinis ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šeštadienį - gerokai daugiau nei įprastai naujų COVID-19 atvejų

Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad šeštadienį šalyje buvo užfiksuota 18 susirgimų COVID-19 (penki žmonės užsikrėtė antrą kartą). Jau gana ilgą ...
2024-07-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This