P0

Transportas

„Susidėvėję” parkomatai Klaipėdoje bus keičiami modernesniais (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-10-13


Prieš 14 metų Klaipėdoje įrengti pirmieji bilietų už automobilių statymą pardavimo automatai, vadinami parkomatais, „susidėvėjo”, paseno ir morališkai, ir fiziškai. VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovas Andrius Samuilovas teigia, kad juos toliau eksploatuoti ir nuolat remontuoti yra neekonomiška, todėl perkama 60  naujų modernių parkomatų.

Parkomatų poreikis sumažėjo. Martyno Vainoriaus nuotr.

Visuose naujuose parkomatuose bus galima atsiskaityti banko kortele ir nereikės pasiimti mokėjimo kvito: pakaks parkomate įvesti transporto priemonės numerį valstybinį numerį.

Nors bus įgyta 60 naujų parkomatų, bendras jų skaičius Klaipėdos mieste sumažės, nes gerokai sumažėjo ir jais už automobilių statymą mokančiųjų skaičius. Kasmet vis daugiau už automobilių statymą mokama mobiliuoju telefonu, abonementai perkami internetu. A. Samuilovas teigia, kad naudojimasis parkomatais pastaruoju metu sumažėjo 10 proc.

Panašu, kad bendras  mokesčių surinkimas šiemet, lyginant su pernai metais, išaugs milijonų eurų: pernai automobilių vairuotojai sumokėjo 2,4 milijonų eurų, o šiemet jau sumokėti 3,3 milijono eurų. Iki metų pabaigos ši suma gali išaugti iki 3,5 milijonų eurų.

Klaipėdos savivaldybės valdoma VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ 60 parkomatų atviro konkurso tvarka perka su technine priežiūra ir 60 mėnesių garantiniu aptarnavimu. Būsimasis pardavėjas sutarties įvykdymo užtikrinimui turės pateikti 40 tūkstančių eurų bankinę garantiją.


  2022-10-13

  Vienas komentaras apie “„Susidėvėję” parkomatai Klaipėdoje bus keičiami modernesniais”

  1. AvatarMarijus (IP: 86.100.91.6)

   Kaip šaunu – tookios begalinio žaliojo kurso, žydrojo proveržio ir rožinio vienaragio idėjos. Ir viskas TIK už klaipėdiečių pinigus… Net nepastebėjom, kaip šalimais užaugo nemirtingųjų ir NEPAKALTINAMŲJŲ sekta…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt