P0

Verslas

Vertingų žuvų populiacijos atkūrimui – beveik 4 mln. eurų parama (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-17


Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos mokslininkai tarėsi, kaip apsaugoti ir atkurti vandens biologinę įvairovę ir ekosistemas. Konferencijoje Klaipėdoje buvo pristatytos ir Europos jūrų reikalų, žuvininkystės ir akvakultūros fondo (EJRŽAF) paramos ilgalaikiam žuvų išteklių atkūrimui Lietuvoje galimybės.

Didžiausias dėmesys skiriamas saugomų vertingų žuvų – aštriašnipių eršketų populiacijos atkūrimui Baltijos jūroje ir į ją įtekančiose upėse. Šios rūšies žuvų išteklių išsaugojimu susirūpinta tarptautiniu mastu.

Siekiant prisidėti prie vandens biologinės įvairovės ir ekosistemų apsaugos ir atkūrimo, numatoma remti išsaugojimo priemonių, skirtų ilgalaikiam žuvų išteklių atkūrimui, įgyvendinimo veiksmus:

 • susijusius su tiesioginiu žuvų išteklių atkūrimu (kai tai ES teisės akte aiškiai numatyta kaip reintrodukcijos priemonė arba kitos išsaugojimo priemonės arba eksperimentinio išteklių atkūrimo atveju);
 • reikiamų atkurti žuvų išteklių žuvivaisai skirtos infrastruktūros įrengimas ir / ar atnaujinimas (remtini veiksmai neapima užtvankų upėse šalinimo ir arba žuvitakių ir nerštaviečių įrengimo);
 • skirtus žinių, kuriomis prisidedama prie efektyvesnio žuvų išteklių atkūrimo, gerinimui (reikalingų įžuvinimo arba žuvų rūšies išteklių atkūrimo planams rengti, įgyvendinimo efektyvumui stebėti).

Iš viso šioms veikloms numatoma skirti apie 3,9 mln. Eur viešosios paramos.

Įgyvendinant Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021-2027 m. programą iš viso numatoma paskirstyti per 87,4 mln. Eur EJRŽAF ir Lietuvos biudžeto paramos.

Parama bus teikiama gamybinėms investicijoms žuvininkystės sektoriuose, sąlygų tvariai mėlynajai ekonomikai pakrantės rajonuose sudarymui ir žvejybos bei akvakultūros bendruomenių vystymosi skatinimui, taip pat prisidės prie Bendrosios žuvininkystės politikos ir naujojo Europos Sąjungos Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo.


  2022-10-17

  Vienas komentaras apie “Vertingų žuvų populiacijos atkūrimui – beveik 4 mln. eurų parama”

  1. AvatarPagaliau (IP: 90.131.41.131)

   Pagaliau lėšų žuvims, bus ką žvejot

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt