P0

Kultūra

Papasakos apie klaipėdietį visatos tyrinėtoją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-19


Pirmadienį, spalio 24-ąją, 17.30 val., Simono Dacho namuose (Jūros g. 7) Klaipėdos universiteto istorikas dr. Vasilijus Safronovas skaitys pranešimą „Friedrichas Wilhelmas Argelanderis, klaipėdietis visatos tyrinėtojas”.

1993 m. ant Klaipėdos centrinio pašto pastato Liepų gatvėje buvo atidengta atminimo lenta Friedrichui Wilhelmui Argelanderiui. Tai – Vokietijoje veikusios draugijos „Ännchen von Tharau” dovana miestui.

Centrinio pašto pastato likimas sukėlė mieste daug diskusijų. 2021 m. buvo pasisakyta už tai, kad šiame istoriniame pastate būtų įrengtas Friedricho Wilhelmo Argelanderio mokslo ir meno centras, kuriame galėtų būti vystoma muziejinė, rezidencijų veikla, vykti kultūros renginiai.

Dr. V. Safronovas apžvelgs, kas žinoma apie šio klaipėdiečio šeimą, sąsajas su Klaipėda, mokslinę veiklą ir atminimo įamžinimą.


  Kultūros straipsnių vidus

  2022-10-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt