P0

Uostas ir jūra

Karo ir kitų iššūkių įtaką logistikai bei laivybai aptars konferencijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-03


Baltijos jūros regionas atsidūrė įvairių geopolitinių neramumų sūkuryje – energetikos krizė, Rusijos karas Ukrainoje, ekonominės sankcijos Baltarusijai, Rusijai ir kiti pastarojo meto įvykiai kelia vis didesnius iššūkius logistikai ir laivybai.

Konferencija vyks lapkričio 7 dieną, pirmadienį, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Palmiros Mart nuotr.

Šių klausimų aptarimui skirta tarptautinė konferencija „Balticseas4: BALTIC SEAS CONFERENCE – EDITION IV – CRISIS, WAR AND LOGISTICS IN EUROPE: FROM ASSESSMENT TO FORESIGHT“, kuri vyks lapkričio 7 dieną, pirmadienį, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.

Konferencijos metu mokslininkai, ekspertai, verslo ir administracijos atstovai dalyvaus tarpdisciplininėse sesijose, kuriose aptars Baltijos jūros logistikos problemas. Šiemet renginys ypatingą dėmesį skirs geopolitiniam ir ekonominiam dėmeniui.

„Uostai, transporto ir laivybos įmonės patiria vis daugiau tiekimo grandinių ir jų veiklos sutrikimų, o Baltijos regionas, esantis skirtingų ekonominių ir geopolitinių sistemų sankirtoje, pastaruoju metu yra atsidūręs svarbiausių geostrateginių problemų centre. Rusijos karo Ukrainoje bei ekonominių sankcijų Baltarusijai ir Rusijai pasekmės yra globalios, tačiau Baltijos jūros regionas yra paveiktas ypač stipriai. Taigi, šiemetinėje konferencijoje siekiama apjungti jūrų ir uostų analizę su geopolitine perspektyva, įtraukiant dabartinės geopolitinės padėties Rytų Europoje ir kitų politinių įvykių regione analizę“, – pranešime pažymi vienas iš konferencijos rengėjų, tyrimų tinklo „Baltic Seas“ įkūrėjas, Havro-Normandijos universiteto mokslininkas Arnaud Serry.

Per dvi dienas ekspertai aptars įvairius logistikos ir geopolitikos iššūkius: konfliktų įtaką Lietuvos ekonomikai, energetikos krizės socialinius padarinius, Lietuvos uostų krovikų įmonių darbą karo Ukrainoje metu, krizės įtaką Baltijos jūros rytinių uostų ekonomikai, ukrainiečių jūrininkų rengimą karo metu, autokratinių režimų bandymus apeiti sankcijas, Rusijos karo poveikį energetiniam saugumui Baltijos regione, Eurazijos geležinkelio koridorius ir įvairius kitus klausimus.

Pranešimus konferencijoje šiemet skaitys mokslininkai, ekspertai ir specialistai iš Prancūzijos, Ukrainos, Danijos, Suomijos, Rumunijos, Lietuvos ir kitų šalių.

Konferenciją organizuoja Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla kartu su VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu ir Havro-Normandijos universitetu Prancūzijoje.


  2022-11-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt