Palangos orkestras kviečia vaikus į edukacinius užsiėmimus

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-11-08

Pernai į pirmuosius edukacinius užsiėmimus vaikams paslaptingu pavadinimu „Skambantis miškas“ pakvietęs Palangos orkestras tęsia savo misiją: susipažinti su orkestru iš arčiau žaisminguose teatralizuotuose koncertuose mokiniai galės jau nuo lapkričio 18 d.

Aktorės, edukacijos scenarijaus autorės ir režisierės Aistės Šeštokaitės teigimu, Skambantis miškas“ kiekvieną kartą vis kitoks.

„Kiekvieno pasirodymo metu mes tiesiogiai bendraujame su vaikais, jie įsitraukia į istoriją, reaguoja ir komentuoja. Kartais taip, kad net orkestrantai prapliumpa juoku. Ši gyvastis ir yra „Skambančio miško“ žavesys”, – pranešime pažymi A. Šeštokaitė.

Jos teigimu, smagiausia kiekvieno pasirodymo dalis – stebėti, kaip vaikai reaguoja į muziką, kaip atlenkę galvas ir išsižioję klausosi lyrinės partijos ar ritmiškai groja kėdės atlošu per būgnų solo.

Specialų 10 dalių kūrinį Palangos orkestro edukacinei programai sukūrė patyręs pučiamųjų žanro kompozitorius Tadas Šileika.

„Turiu pripažinti, jog kuriant personažų charakterius didžiausią darbą atliko programos režisierė. Apibūdindama instrumentus ir tapatindama juos su skirtingais gyviais, ji sugebėjo įžvelgti ne tik geriausias, bet ir kai kurias paslėptas instrumentų savybes. O man beliko lengviausia dalis – jos idėjas paversti muzika“, – kalbėjo T. Šileika.

Tiesa, kompozitorius pripažino, jog neatlaikiusios jo paties vaikų kritikos, kelios dalys turėjo būti perrašytos, bet tai nė kiek nesumažino malonumo kurti muziką šiai programai.

Scenografiją ir kostiumus pasirodymui kūrė Guoda Korsakaitė, „Skambančio miško“ žemėlapį piešė grafikos dizainerė Martyna Jucevičiūtė, prie dirigento pulto artimiausiuose užsiėmimuose stos Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokinys Simas Martinkus.

Užsiėmimų metu vaikai išgirs, kaip skamba kiekvienas instrumentas, išmoks jų vardus ir kilmės istorijas, suvoks, ką orkestro gyvenime reiškia harmonija, o taip pat prisimins svarbias bendražmogiškas vertybes bei tvaraus bendradarbiavimo principus.

Artimiausi edukacinės programos „Skambantis miškas“ užsiėmimai vyks lapkričio 18 d., gruodžio 2, 9 d. 10 ir 11.30 val. Palangos Kurhauzo teatro salėje.

„Skambantis miškas“ yra įtrauktas į Kultūros paso programą. Paslaugą mokyklos gali užsakyti čia.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Į Palangą sugrįžta „Orkestro vasaros“ koncertai

Nuo birželio 13-os iki rugpjūčio 31 d., kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį 18.30 val., Palangos orkestras kviečia valandai su ...
2024-06-09
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje - Europos brasbendų čempionatas

Palangoje prasideda ypatinga savaitė: balandžio 27 – gegužės 5 dienomis kurorte vyks Europos brasbendų čempionatas. Gilias tradicijas turintis prestižinis renginys ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Regionas

Joninės Palangoje – skambant tarpukario pučiamųjų muzikai

Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia tradiciją minėti pirmojo miesto burmistro vardines ir kartu su Palangos orkestru kviečia birželio 23 d. ...
2023-06-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This