P0

Miestas, Svarbu

Dėl architektų pastabų Smiltynės konkursui – kardinalus sprendimas (12)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-11-09


Sulaukusi Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) kreipimosi uostamiesčio savivaldybė nutraukė daugiau nei prieš mėnesį paskelbtą Smiltynės gatvės rekonstrukcijos ir šalia jos esančio kranto tvirtinimo darbų konkursą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Paskelbus konkursą LASKAO raštu kreipėsi į savivaldybę, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją, Valstybinę saugomų teritorijų bei Viešųjų pirkimų tarnybas. Savo rašte architektai dėstė, kad tokių darbų projektas turi būti išrinktas architektūrinio konkurso būdu, nes numatoma projektuoti būsimo Smiltynės parko dalis – Kuršių marių krantinė su rekreaciniu pamario taku ir gatve.

LASKAO priminė ir Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijoje iki 2030 m. įrašytą tikslą paversti Smiltynę kurortine teritorija. Tokios strategijos įgyvendinimui esą reikalingi architektūros sprendiniai, kurie nebuvo numatyti minėtajame pirkime. Buvo primintas ir faktas, kad Smiltynė yra UNESCO saugoma teritorija, įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą.

„Prašome stabdyti paskelbtą pirkimą. Prašome įgyvendinti viešai skelbiamas Klaipėdos miesto savivaldybės strategijas ir koncepcijas, organizuoti architektūros paslaugų pirkimą (viešą architektūrinį projekto konkursą). Prašome užduotis tokioms paslaugoms formuoti dalyvaujant kvalifikuotiems architektūros srities specialistams”, – rašė LASKAO.

„Pritariame rašte išdėstytai pozicijai, kad nurodytų infrastruktūros objektų, esančių valstybiniame parke projektavimui turėtų būti skelbiami architektūriniai konkursai”, – savo atsakyme išdėstė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis.

Paklaustas, kas gi nulėmė sprendimą nutraukti konkursą, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pripažino, jog tai buvo padaryta reaguojant į architektų poziciją.

„Savivaldybės tikslas yra tiesiog suremontuoti gatvę, o Uosto direkcijos – paplautas kranto vietas, kad ties jomis nebūtų ardomas kelias. Jokių naujų erdvių, kaip kad apžvalgos aikštelės ar panašiai, nebuvo numatyta projektuoti. Tad konkurso sąlygose buvo klaidingai nurodytas darbų tipas. Turėjo būti ne rekonstrukcija, o kapitalinis remontas. Kadangi tai jau būtų esminės sąlygos pakeitimas ir teko nutraukti konkursą”, – aiškino G. Neniškis.

Beveik dviejų kilometrų ilgio Smiltynės gatvė nuo Senosios perkėlos buvo nutiesta dar 1970 metais. Projektuotojų paieška užsiėmė savivaldybė, tačiau ji bus tik Smiltynės gatvės rekonstrukcijos užsakovė ir finansuotoja. Marių kranto įtvirtinimų rekonstrukcijos užsakovas – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Šie darbai bus atliekami jos lėšomis.


  Miesto straipsnių vidus

  2022-11-09

  12 komentarai “Dėl architektų pastabų Smiltynės konkursui – kardinalus sprendimas”

  1. AvatarTuristas (IP: 213.103.0.22)

   Smiltynėje reikia arklių šikinyko, vasarą labai dvokia.

  2. Avatar. (IP: 195.182.76.3)

   Kur blaivas protas ir operatyvinis valdymas , o ne architektūrinis gatvių perasfaltavimas…. Na jau visai į pievas keliaujame.

  3. AvatarC7 (IP: 88.119.136.4)

   Tai gatvelė nuo kelto iki delfinariumo yra tokia labai labai reprezentacinė. Nes kiek teko girdėti, tai pats lankomiausias muziejus Lietuvoje.
   Jei yra planų Smiltynę paversti kurortu, aikštelės prie kelto ir šios gatvelės sutvarkymas turėtų tapti prioritetu numeris 1.

  4. AvatarDirektoriau (IP: 88.119.156.187)

   o tai kur tos miesto naujame bendrame plane žadėtos ambicijos ir svaigimai Smiltynėje sukurti miestiečiams ir turistams unikalią poilsio zoną su visokiais poilsio, sveikatos, vandens ir etnografiniais centrais? Kur tos koncepcijos , vizijos su visais modernumais ? Tai dabar mums užteks tik Smiltynės gatvės asfalto ir krantinės palopymo? Ir senų pachloruotų šikinykų ? Tik tiek liko iš labai ambicingo miesto ir uosto ? Kuriame gyventi labai gera.

  5. AvatarGyventojai serga (IP: 90.131.44.245)

   Po to kai savivaldybė alia,,padarė “Rumpiškės kvartalo rekonstrukcija. Mes mirštame, sergame nuo taršos. Nuo karščio vasara, dvokas kvartale , KAIP BOMŽAMS PADARĖ VIEN BETONAS. IŠKIRTO 500 MEDŽIŲ, SUNSIKINO 10 0000 M2 krūmų. Tragedija
   Lauk visa Taryba ir savivaldos klerkai. Kad pragare sudegtumet

   • AvatarMirštantiems (IP: 88.118.111.182)

    Nevarkite, parduokite. Aišku, jei tik sandorio sulauksite. Jei ne, tebūnie lengva jums žemelė…

   • AvatarNebesmertnam (IP: 5.20.107.167)

    … Nekvark, persiduok. Laišku. J€i tix-π sandario sulauxi. Lei na _ _ _ , Tebų lingva Tau to žymelė …

   • Avatarbesmertnam (IP: 88.119.92.244)

    Dabar tikrai tikiu, kad ten žmonės serga, miršta. Tik bemirštantys taip rašyti gali.

  6. AvatarŠaunuoliai arhitektai (IP: 90.131.44.245)

   Pažiūrėkite koki projektą pastūmė savivaldybė Rumpiškės kvartale….. užbetonavo nuo namo iki namo. Iš 10 ha sunaikino apie 5 ha žaliųjų erdviu ..TIK TODĖL KAD SAVIVALDYBĖ UŽDARBIAUTU, TAI MOKAMOS STOVĖJIMO AIKŠTELĖS PADARĖ. Žmonės dūsta nuo CO2 O SAVIVALDA SAU UŽDARBIAUJA

   • AvatarAnonimas (IP: 88.119.156.187)

    kokią valdžią išsirenkate ( užsakovą) tokį ir rezultatą turite. Šiuo atveju dėkokite S. Budinui

   • AvatarA..me, gerai sakai:) (IP: 5.20.107.167)

    Gerai sakai

   • AvatarA-me, gerai sakai;) (IP: 5.20.107.167)

    Reik anūjų mandrus mundurus persiliumi skalbt, dumblan panirusius gelmių Varpu kelt, Sąžinę nuo kesorligės amolium budyt !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt