P0

Kriminalai ir nelaimės

Uostamiesčio pareigūnai prigriebė skuodiškį metalo laužo supirkėją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-09


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai išsiaiškino, jog Skuode metalo laužą supirkinėjęs individualios įmonės vadovas nuo valstybės galėjo nuslėpti daugiau nei 130 tūkst. eurų mokesčių.

FNTT nuotr.

Pranešama, jog ikiteisminis tyrimas pradėtas įtarus, kad Skuode metalo laužą bei automobilių dalis supirkinėjusi individuali įmonė nuo 2017 iki 2022 metų galimai gavo apie 600 tūkst. pajamų, tačiau pateiktose įmonės deklaracijose buvo nurodomos gerokai mažesnės pajamų sumos nei buvo gauta iš tiesų. Skaičiuojama, kad taip veikiant į valstybės biudžetą galimai nebuvo sumokėta per 30 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Turimais duomenimis, įmonės vadovas iš fizinių asmenų, norinčių gauti kompensacijas už taršios transporto priemonės sunaikinimą, supirkdavo transporto priemones bei išduodavo reikalingas pažymas apie transporto priemonės sunaikinimą. Tačiau, pardavęs metalo laužą, gautų pajamų galimai neįtraukdavo į įmonės teiktas deklaracijas.

Taip pat įtariama, kad įmonės vadovas nevykdė prievolės užregistruoti įmonę kaip pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoją. Tai turi būti padaryta per mokestinius metus įmonei gavus daugiau nei 45 tūkst. eurų pajamų. Neužregistravus įmonės ir Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) neteikus PVM deklaracijų, valstybės biudžetui galimai nebuvo sumokėta per 100 tūkst. eurų PVM.

Tyrimą atliekantys pareigūnai taip pat užfiksavo ir nelegalaus darbo atvejį. Įtariama, kad įmonės vadovas neįformino darbo santykių su fiziniu asmeniu, kuris buvo samdomas pervežimo darbams atlikti, o sutartas darbo užmokestis buvo mokamas grynaisiais pinigais, tačiau privalomi mokesčiai valstybei nebuvo mokami.

Tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė laikinai apribojo įmonės vadovo nuosavybės teisę į turtą, kurio vertė viršija 82 tūkst. eurų. Vadovui pateikti įtarimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Ikiteisminis tyrimas tęsiamas toliau.


  2022-11-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt