P0

Regionas

Gargždiškis, sumokėjęs nuslėptus mokesčius, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-11


Gargždų statybos įmonės direktoriaus bandymas išvengti mokesčių valstybei baigėsi susidūrimu su teisėsauga. Po FNTT pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo direktorius pripažino savo kaltę dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir atlygino valstybei beveik 26 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių.

Tyrimo duomenimis, statybos darbais užsiėmusios įmonės direktorius, siekdamas išvengti mokesčių valstybei, apgaulingai tvarkė savo įmonės buhalterinę apskaitą, į ją neįtraukdamas visų gautų pajamų. Pareigūnai nustatė, kad per ketverius metus įmonė iš fizinių asmenų gavo per 112 tūkst. eurų, dalį jų – per 9 tūkst. eurų – grynaisiais pinigais. Tačiau šie pinigai, kaip ir atlikti statybos darbai, nebuvo reikiamais dokumentais įforminti įmonės buhalterinėje apskaitoje.

Direktorius, ketindamas nuslėpti mokėtinus mokesčius, įmonės finansinę apskaitą tvarkiusiai buhalterei pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, kuriais remiantis nebuvo deklaruota beveik 93 tūkst. eurų pajamų ir nesumokėti privalomi pelno ir pridėtinės vertės (PVM) mokesčiai. Jų suma siekė beveik 26 tūkst. eurų.

Vykdant ikiteisminį tyrimą direktorius savo kaltę pripažino ir savanoriškai atlygino valstybei padarytą žalą. Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo prokurorė Aušra Petkevičienė priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą pagal laidavimą.


  2022-11-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt