P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija persigalvojo: ketina įsigyti elektra varomą laivą

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-16


Šių metų pradžioje žalią kryptį deklaruojanti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė, kad rengiasi įsigyti  šiukšlių surinkimo, transportavimo bei „atidavimo” laivą, varomą kintamų apsukų dyzelinio variklio. Tačiau sulaukė viešos kritikos ir persigalvojo: jau paskelbta norimo įsigyti elektra varomo laivo techninė specifikacija.

„Laivas turi būti varomas dviem elektriniais varikliais, kurių kiekvienas iš jų suka po vieną fiksuoto žingsnio sraigtą, laivapriekyje turi būti sumontuotas vienas pavairavimo įrenginys”, – rašoma rinkos konsultacijai paskelbtame dokumente. 

Jame pateiktas toks norimo įsigyti objekto aprašymas: „Laivas turi būti suprojektuotas ir pastatytas kaip lijalinių vandenų, nuotekų, šlamo) ir šiukšlių surinkimo, transportavimo ir atidavimo laivas. Atliekos ir šiukšlės bus surenkamos iš atplaukusių į Klaipėdos uostą laivų, transportuojamos ir atiduodamos į kranto valymo įrenginius. 

Laivo korpusas ir antstatas turi būti pagaminti iš jūrinio plieno, antstatas išdėstytas laivagalyje. Laivapriekyje turi būti sumontuotas teleskopinis hidraulinis kranas.

Projektuojant laivą turi būti numatyta galimybė ateityje įdiegti vandenilio technologijas, kad jis būtų kaip pagrindinis energijos šaltinis laive. Rangovas turėtų pateikti tokios įrangos įdiegimo instrukcijas ir brėžinius.


  2022-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt