P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos senamiestis skęsta tamsoje dėl rekonstrukcijų (4)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-17


Tamsiu paros metus vaikščioti po senamiestį darosi nemalonu ir nesaugu. Ne tik todėl, kad kapitališkai tvarkomos penkios jo gatvelės, be ir dėl to, kad dingo dalis apšvietimo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Net prie Dramos teatro liko neapšviesta dalis šalia esančios Žvejų ir Teatro gatvių. Neapšviesta ir Sukilėlių gatvė. Tamsu didelėse Daržų bei Aukštosios gatvių atkarpose, Turgaus aikštės prieigose.

Senamiesčio verslininkai, ypač kavinių, restoranų savininkai, patiriantys nuostolių dėl išaugusių energijos ir kitų kaštų, laikinai ar visam laikui uždaro šių įstaigų duris. Tęsiantieji veiklą skundžiasi tamsa: klientai nenori vaikščioti senamiestyje apgraibomis.

„Nuo Turgaus gatvės į pietus, link Senojo turgaus senamiestis skendi tamsoje. Net Dienovidžio aikštėje tamsu”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė Fridricho pasaže dirbantys verslininkai.

Pasak jų, negana to, kad privažiuoti prie senamiesčio kavinių yra beveik neįmanoma, tai dabar ir pėsčiomis ateiti sunku.

Vaidas Ramanauskas, UAB Klaipėdos autobusų parkas, atsakingos už miesto gatvių apšvietimo ūkį, generalinis direktorius sakė, jog nežino, ar tai yra padaryta dėl taupymo, ar dėl kokių nors kitų priežasčių. Ir pažadėjo, išsiaiškinęs senamiesčio užtemimo priežastis, pranešti.

Vėliau jis pranešė, kad senamiestis užtemo ne dėl įjungto taupymo režimo. Pasak V. Ramanausko, dvi gatvės praktiškai yra suremontuotos, bet formaliai jų apšvietimo tinklai dar neperduoti eksploatuoti. Remontuojamose gatvėse besidarbuojančios įmonės laikinai atjungia apšvietimą tam tikruose ruožuose.

Tomo gatvėje apšvietimas buvo nutrūkęs dėl gedimo. Šiuo metu gatvė vėl apšviesta.

Dėl taupymo artimiausiu metu apšvietimas gali būti išjungtas kai kuriuose parkuose, pėsčiųjų takuose. Šiuo metu savivaldybėje aptariami tokie planai.


  Miesto straipsnių vidus

  2022-11-17

  4 komentarai “Klaipėdos senamiestis skęsta tamsoje dėl rekonstrukcijų”

  1. AvatarSilkė (IP: 78.57.245.196)

   Klaipėdos senamiestis kaip ir visas miestas skęsta šiknoje ne dėl rekonstrukcijų o dėl ilgamečio jos “vadovo”……….

  2. AvatarNojus (IP: 78.56.19.8)

   O kada matėte Senamiesty žmones vaikštinėjančius, ir dar tamsiu paros metu? Nebent Jūros šventės metu. Nieko tokio, nepasiusim, kad tik pokyčiai čia vyktų, kad gal galų gale čia tikrai žmonės grįš. O kad Neptūną remia, sveikiname, mūsų vizitinė kortelė, kuria privalome rūpintis.

   • AvatarTik klausimas (IP: 90.131.38.94)

    Yra žmonių senamiestyje, gal jūsų ten nėra? Kas nusprendė, kad vizitinė kortelė- būtent krepšinis su perkamais alia profesionalais iš vergų turgaus? Kodėl nerėmė “Žuvėdros”, kodėl numarino “Atlantą”? “Granitas” ir rankinis- ne vizitinė kortelė?

  3. AvatarŽinoma! (IP: 90.131.44.162)

   Žinoma, mūsų sveikatos sąskaita reikia sutaupyti krepšinio profesionalams, kitiems dosniai išmėtytus pinigus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt