P0

Kultūra

Bibliotekoje – medūzos ir kaleidoskopai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-22


Lapkričio 28 d., pirmadienį, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje svečiuosis menininkas Žilvinas Stankevičius, kuris pristatys pramoninio dizaino parodą „Medūzos ir kaleidoskopai“.   

Šio dizainerio darbai sujungia kelis elementus: gamtą, tvarumą bei tradicinį lietuvišką paveldą. Kūrybiniame procese siekta kuo labiau sumažinti energijos sąnaudas, racionaliai naudoti turimas medžiagas. Medis yra pagrindinė kūrybinė medžiaga, ji surenkama iš stalių dirbtuvių atliekų ir prikeliama unikaliam dizainui. 

Ž. Stankevičius remia ir žinomo Europos konkurso „Būkime sąmoningesni“ kampaniją, dalyvauja dizaino parodose Lietuvoje ir užsienyje, jis yra ir 2012 m. įsteigto nacionalinio Lietuvos dizaino konkurso „GERAS DIZAINAS“ prizo – ąžuolinio rutulio, įteikiamo geriausiems Lietuvos dizaineriams bei gamintojams, autorius.

Taip pat 2006 m. dizaino konkurse „Neformate“, renkant labiausiai lietuvišką sėdimą baldą, Ž. Stankevičiaus sukurta kėdė „July“ pelnė II vietą. Kėdė buvo pagaminta iš medinių langų ir baldų gamybos atliekų, panaudojant kokybiškos spygliuočių medienos smulkias atraižas, kurios suklijuojamos specialaus preso pagalba ir apdirbamos šlifavimo juosta. 

Skelbiama, jog menininkas nevengia ir eksperimentų, jis „Paperscope“ idėjos autorius, jau sukūręs ne vieną kaleidoskopą. Jis sako, jog idėja šį žaislą paversti atvirlaiškiu gimė iš vaikystės spėlionių, kaipgi veikia magiškas prietaisas.

Tai iš lengvai perdirbamų medžiagų sukurtas žaislas, kurį galima panaudoti daugybę kartų. Kaleidoskopas gali veikti kaip žinutę nešantis prietaisas arba kaip žaislas, taikomas neformaliame ugdyme.

Vienas iš kaleidoskopų bus demonstruojamas ir pristatomas bibliotekoje eksponuojamoje parodoje. Taip pat šiai parodai specialiai sukurti keturi šviestuvai „MEDOOSA“. 

Kultūros straipsnių vidus

INFORMACIJA

Ievos Simonaitytės biblioteka, įgyvendindama projektą „Atsakingos šventės. Kalėdų eglučių kiemelis“, kviečia susitikti su tvarius kūrinius kuriančiais menininkais ir didžiąsias žiemos šventes pasitikti kitaip.

Parodos „Medūzos ir kaleidoskopai“ atidarymas vyks lapkričio 28 d., pirmadienį, 17 val., Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos I aukšto ekspozicijų erdvėje.


  2022-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt