P0

Regionas, Svarbu

Sulaukęs akcininko pasiūlymo pasitraukė „Neringos vandens” vadovas (6)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-11-22


Neringos savivaldybės valdomos bendrovės „Neringos vanduo” vadovas Dangeras Aleksandrovas lapkričio 10-ąją buvo atleistas iš užimamų pareigų, rodo Registrų centro duomenys.

Neringos savivaldybės atstovė spaudai Sandra Vaišvilaitė „Atvirai Klaipėdai” paaiškino, kad darbo sutartis su D. Aleksandrovu, šį rugpjūtį Kretingoje susituokusiu darbo metu, buvo nutraukta pagal Darbo kodekso 54 straipsnį – šalių susitarimu.

Dangeras Aleksandrovas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Minėtasis Darbo kodekso straipsnis numato, kad bet kuri darbo sutarties šalis gali pasiūlyti kitai šaliai nutraukti darbo sutartį. Toks pasiūlymas turi būti pateiktas raštu. Jame turi būti išdėstytos darbo sutarties nutraukimo sąlygos (nuo kada pasibaigia darbo santykiai, koks yra kompensacijos dydis, kokia nepanaudotų atostogų suteikimo tvarka, atsiskaitymo tvarka ir kita).

S. Vaišvilaitės teigimu, Neringos savivaldybei esant vienintelei uždarosios bendrovės „Neringos vanduo” akcininkei, pasiūlymą nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu pateikė Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys, esantis akcijų valdytoju. Daugiau jokių valdymo organų ši įmonė neturi.

Pasak S. Vaišvilaitės, Savivaldybės administracija be paties D. Aleksandrovo sutikimo negali atskleisti, ar jam buvo išmokėta kokia nors kompensacija.

Šios informacijos iš D. Aleksandrovo sužinoti nepavyko – jis į „Atviros Klaipėdos” žurnalisto skambutį tradiciškai neatsiliepė. Klausimai jam buvo nusiųsti ir turimu el. pašto adresu. Jei D. Aleksandrovas į juos atsakys, ši publikacija bus papildyta.

Po to, kai „Atvira Klaipėda” paskelbė publikaciją apie D. Aleksandrovo vestuves, Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta komisija galimam darbo pareigų pažeidimui tirti. 

„Surinktą medžiagą įvertinusios komisijos teigimu – darytina išvada, kad D. Aleksandrovas nesilaikė teisės aktų reikalavimų ir nesikreipė į darbdavį dėl kasmetinių atostogų ar tikslinių atostogų suteikimo, nuotolinio darbo. Komisija siūlo Administracijos direktoriui Egidijui Šakaliui, vadovaujantis darbo kodekso 58 straipsnio 4 dalimi, įspėti UAB „Neringos vanduo“ direktorių Dangerą Aleksandrovą dėl galimo darbo sutarties nutraukimo, jei per 12 mėnesių darbuotojas padarys antrą tokį pat darbo pareigų pažeidimą – pažeis darbo teisę reglamentuojančias normas, kurios numato bendrovės vadovo, kaip darbuotojo teisę pasinaudoti socialinėmis garantijomis, t. y. tikslinių ir kasmetinių atostogų suteikimą,  galimybę darbo funkcijas vykdyti nuotoliniu būdu, darbų saugos ir apmokėjimo už darbą tvarkos nustatymu bei kitas su vadovo darbo santykiais susijusias funkcijas”, – buvo rašoma Neringos savivaldybės administracijos atsakyme redakcijai.

Pats D. Aleksandrovas, taip ir nepateikęs atsakymų į „Atviros Klaipėdos” klausimus, komentuodamas šią situacijos kitoms žiniasklaidos priemonėms aiškino, kad tądien esą dirbo nuotoliniu būdu ir susituokė pietų pertraukos metu.

D. Aleksandrovas įmonei „Neringos vanduo” vadovavo nuo pernai liepos.

Pasak S. Vaišvilaitės, „Neringos vanduo“ direktoriaus pareigas laikinai vykdys šios įmonės direktoriaus pavaduotojas gamybai. Šiuo metu esą ruošiamasi konkurso procedūroms UAB „Neringos vanduo“ direktoriaus pareigoms užimti.

Šių metų balandį Neringos taryba buvo priėmusi sprendimą inicijuoti uždarosios akcinės bendrovės „Neringos energija“ ir bendrovės „Neringos vanduo“ reorganizavimą. Neringos savivaldybės administracijos direktorius iki liepos (vėliau – iki spalio) turėjo pateikti analizę ir sprendimo projektą dėl siūlomo reorganizavimo būdo pritarimo. Tačiau lapkričio 7 d. Taryba nusprendė panaikinti ankstesnį savo sprendimą. Toks pokytis aiškintas aplinkybėmis, kad neatsirado norinčiųjų atlikti tokią analizę, o ateityje „Neringos vandeniui“ esą iš viso dėl blogų finansinių rezultatų gali būti panaikinta licencija, tad tokią reorganizaciją atlikti yra netikslinga.

D. Aleksandrovas po pasitraukimo iš „Neringos vandens” vis tiek dar turės veiklos viešajame sektoriuje – jis yra Pakruojo savivaldybės valdomų įmonių „Pakruojo autotransportas” ir „Pakruojo vandentiekis” valdybų pirmininkas, Šiaulių rajono savivaldybės įmonės „Kuršėnų vandenys” ir Telšių rajono savivaldybės įmonės „Telšių vandenys” valdybų narys.


  2022-11-22

  6 komentarai “Sulaukęs akcininko pasiūlymo pasitraukė „Neringos vandens” vadovas”

  1. Avatarnu jo... (IP: 195.182.76.3)

   Būtų norėję, po tokio eilinio šou galėjo atleisti praradus pasitikėjimą, dabar intriga išlieka, kas kiek už kiek… bet nuo to tik gyvenimas įdomesnis,

  2. AvatarTaip (IP: 78.57.209.60)

   Mėgsta veiksmą tas Aleksandrovas, mėgsta ir išeitines !

   • Avatarrasa (IP: 78.62.147.40)

    Ar čia koks nuostolis Neringai, kad savivaldybė įmonę paliko nelabai padorus ir godus? Ar bus skelbiamas gedulas?

  3. AvatarCirkas (IP: 195.14.182.157)

   Klounas ir Afrikoj klounas..

  4. AvatarFenix (IP: 78.57.242.154)

   Susitarè ant kokių 10 mėn. išeitinių ir eina nes jau turi pažadėta kurios nors kitos apskrities savivaldos įmonės šiltą postą.

  5. AvatarASD (IP: 82.135.168.93)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt