P0

Uostas ir jūra

Užsieniečiai domisi vėjo jėgainių parko projektu Baltijos jūroje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-22


Antradienį Klaipėdos uoste lankėsi ir jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje domėjosi Jungtinės Karalystės jūrinių vėjo jėgainių gamybos ir tiekimo įmonių atstovai. Jie buvo supažindinti su uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis, pristatytos Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptys, vykdomi projektai. Daugiausiai dėmesio skirta atviroje jūroje šalia Klaipėdos numatytam vėjo jėgainių parko projektui aptarti, pristatytos potencialios teritorijos šio verslo plėtrai Klaipėdos uoste.

„Esame atviri tiek potencialiems investuotojams, tiek jūrinės vėjo energetikos pramonės atstovams. Ruošiantis šiam projektui, nežinomųjų tikrai daug, tad bet koks informacijos dalijimasis mums padeda suprasti atsinaujinančios energetikos pramonės poreikius. Tikimės, kad įmonės, svarstančios apie galimybę investuoti viename iš Baltijos šalių uostų, pasirinks būtent Klaipėdą, nes čia ras palankiausias sąlygas verslui plėtoti”, – pranešime pažymi Uosto direkcijos vadovas A. Latakas.

700 MW vėjo jėgainių parko statybų Baltijos jūroje Lietuvoje pasirengimo etapas jau yra prasidėjęs. Investuotojai bus atrinkti konkurso būdu, o maždaug 30 kilometrų nuo kranto nutolusių vėjo jėgainių parką ketinama pastatyti iki 2030-ųjų.

Šių metų gegužę Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco” pasirašė investicinę sutartį, pagal kurią bus vystoma uosto infrastruktūra, reikalinga planuojamai jūrinių vėjo elektrinių plėtrai. Investicijos į Smeltės pusiasalio infrastruktūrą gali siekti apie 27 mln. eurų.

Jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje besidomintys Jungtinės Karalystės jūrinių vėjo jėgainių gamybos ir tiekimo įmonių atstovai taip pat buvo susitikę su Energetikos ministerijos, Lietuvos vėjo jėgainių asociacijos, Lietuvos jūrinio klasterio vadovais ir atstovais. Jungtinės Karalystės jūrinių vėjo jėgainių gamybos ir tiekimo kompanijos taip pat lankysis Rygoje ir Taline, kur susipažins su kitų šalių vėjo jėgainių parkų jūroje įgyvendinimo planais.


  2022-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt