P0

Uostas ir jūra

Niekas nepanoro rengti vėjo elektrinių jūroje infrastruktūros studijos (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-11-26


Energetikos ministerijos skelbtas konkursas dėl Lietuvos jūrinėje teritorijoje vėjo elektrinių parkų infrastruktūros įgyvendinimo studijos ir techninės specifikacijos jūrinių vėjo elektrinių parko jungties su sausumos tinklu parengimo patyrė fiasko.

Vėjo jėgainės jūroje. Asociatyvi nuotr.

Konkursas buvo paskelbtas rugsėjo pradžioje. O paskutinį lapkričio penktadienį ministerija pranešė, kad jis neįvyko: negauta jokių pasiūlymų ar paraiškų arba jos buvo atmestos. Pirkimo procedūras pagal įgaliojimą atliko Lietuvos energetikos agentūra.

Tikėtasi, kad konkurso laimėtojas vėjo jėgainių jūroje infrastruktūros įgyvendinimo studiją ir techninę specifikaciją parengs iki kitų metų pabaigos. Konkurso techninėje specifikacijoje buvo nurodyta, jog pirmasis konkursas dėl leidimų naudoti Lietuvos jūrinę teritoriją vėjo elektrinių ir susijusios infrastruktūros plėtrai, eksploatacijai ir prijungimui prie sausumos perdavimo tinklo bus paskelbtas 2023 m. rugsėjo 1 d., atlikus reikalingus parengiamuosius darbus ir tyrimus.

Planuojama, kad numatomos įsigyti paslaugos bus finansuojamos Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (Recovery and Resilience Facility) lėšomis.

INFORMACIJA

Šiuo metu šalies energetikos ministerijos užsakymu yra rengiamas Lietuvos jūrinės teritorijos, skirtos atsinaujinančios energetikos plėtojimui, specialusis planas, kurio tikslas yra sudaryti sąlygas elektros energijos gamybai iš vėjo energijos Baltijos jūroje. Taip pat minėtos ministerijos užsakymu yra atliekamas planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimas. Jo tikslai yra nustatyti, apibūdinti ir įvertinti galimą tiesioginį ir netiesioginį poveikį planuojamos ūkinės veiklos aplinkos elementams – žemės paviršiui ir jos gelmėms, orui, vandeniui, kraštovaizdžiui ir biologinei įvairovei bei visuomenės sveikatai.

Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plane „Naujos kartos Lietuva“1 numatyta atlikti parengiamuosius darbus ir tyrimus vėjo elektrinių ir susijusios infrastruktūros plėtrai Baltijos jūroje nuo 700 iki 1400 MW įrengtajai galiai sukurti.


  2022-11-26

  Vienas komentaras apie “Niekas nepanoro rengti vėjo elektrinių jūroje infrastruktūros studijos”

  1. AvatarSilkė (IP: 78.57.245.196)

   Gal tiks tramvajų studija kura už 500 000 e turime?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt