Respublikinės VEX IQ robotų-konstruktorių varžybos „Mažvydo taurė 2022“”

Mums rašo

Modesta Barakauskaitė
2022-11-28

Komentarų: 0

Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko respublikinės VEX IQ robotų-konstruktorių varžybos „Mažvydo taurė 2022“.

Technologijų ir inžinerijos mokytojo eksperto A. Česnelio organizuotose varžybose dalyvavo ne tik mažvydiečių suburtos, bet ir iš Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos bei Šiaulių Dainų progimnazijos atvykusios komandos.

Varžyboms mokiniai turėjo pasiruošti iš anksto – sukonstruoti ir užprogramuoti skirtingoms rungtims tinkančius robotus. O rungtys išties nebuvo lengvos.

Pirmoji ,,Challenge highrise“ rungtis, kurios metu mokinių valdomi robotai turėjo atrinkti tinkamos spalvos kubus ir sustatyti juos į bokštą paskirtoje vietoje, atrodė itin sunki. Per minutę laiko, pasitelkę logiką ir sumanumą, mokiniai įrodinėjo savo programavimo ir konstrukcines žinias.

Antroji rungtis – ,,Slapshot“ – atrodė dar sudėtingesnė nei pirmoji. Robotai iš tam tikros konstrukcijos bokštelių turėjo išversti ritulius ir juos po vieną sumėtyti į paskirtą vietą. Stebint buvo panašu į ledo ritulio varžybas, tik įvarčius pelnė robotai, ne žmonės.

Trečioje, programavimo, rungtyje buvo apdovanoti gabiausi VEX IQ robotų konstruktoriai. Prizininkais tapo tiksliausiai ir geriausiai rungtims robotus užprogramavę mokiniai. Nuostabą kėlė tai, kad jau ir penktų klasių mokiniai parodė, kad jų programavimo įgūdžiai nelabai nusileidžia vyresniesiems konstruktoriams.

Varžybose teisėjavo dvi matematikos mokytojos, pasitelkusios inovatyvią taškų skaičiavimo programėlę, kad būtų išvengta klaidų, o taškai suskaičiuoti preciziškai tiksliai. Be apdovanojimų komandos taip pat neliko. Mokiniams ir jų mokytojams varžybų globėjai ,,Ugdymo meistrai“ ir ,,Lantel“ įsteigė vertingų prizų, geriausiems taip pat įteiktos nugalėtųjų taurės ir padėkos raštai.

Ypač džiugina tai, kad Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje iš 9 taurių liko net 6. Trys taurės iškeliavo į Pagėgius ir Šiaulius. Tiek mokiniai, tiek jų mokytojai po varžybų jautėsi pakylėtai, buvo kupini gerų emocijų, o mintyse rikiavosi darbai, kaip pasiruošti kitų metų varžyboms.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Moksleiviai originaliai paminėjo inžinerijos savaitę

Kovo mėnesį tradiciškai Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje yra organizuojama inžinerijos savaitė, kurią vainikuoja išvykų ir edukacijų diena.  1-8 klasių mokiniai ...
2024-03-19
Skaityti daugiau

Mums rašo

Konferencija ,,Švietimo pokyčiai – kelių į mokinio sėkmę beieškant“"

Švietimo pokyčiai – nuolatinis iššūkis švietimo bendruomenėms, reikalaujantis pastangų, naujų įžvalgų, susitelkimo bei glaudaus bendradarbiavimo tarp visų švietimo sistemos grandžių. ...
2023-12-12
Skaityti daugiau

Mums rašo

STEAM savaitė Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje

Spalio 23-27 dienomis Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje buvo organizuojama STEAM savaitė. Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos mokytojai planavo ...
2023-10-31
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This