P0

Verslas

„Klaipėdos nafta“ mažins energijos vartojimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-30


Optimizuodama savo veiklą „Klaipėdos nafta“ (KN) nusistatė energijos taupymo pagrindinius akcentus  –  numatytomis priemonėmis iki 2030 m. gruodžio 31 d. planuoja sutaupyti ne mažiau kaip 47,5 GWh energijos skaičiuojant suminiu metodu. Tai prilygtų elektros energijai, kurią vidutiniškai apie 24,5 tūkst. vidutinių namų ūkių suvartoja per metus arba 68 cisternoms naftos.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė ir KN generalinis direktorius Darius Šilenskis pasirašė Energijos sutaupymo susitarimą, kuriame įvardijamos konkrečios energijos efektyvumą gerinančios priemonės ir terminai. Įmonė diegs naujas taupymo priemones savo infrastruktūroje – Klaipėdos ir Subačiaus naftos terminaluose, SGD terminalo krantinėje. 

„Sektoriuje dirbanti įmonė rimtai įvertino savo galimybes efektyviau naudoti energiją ir rado tinkamus sprendimus, kurie ne tik efektyvins veiklą, bet ir mažins veiklos išlaidas bei bus draugiškesni aplinkai“ , – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Siekdama energijos taupymo tikslų, KN planuoja ir toliau optimizuoti terminalų veiklą,  atnaujinti apšvietimo įrangą, diegti siurblių dažnio keitiklius, geriau izoliuoti karštus paviršius technologiniuose procesuose, užtikrinant efektyvesnį gamtinių dujų ir elektros energijos vartojimą krovos procesuose, mažinant sunaudojamus dujų kiekius utilizuojant naftos produktų garus, taip pat diegiant saulės energijos sprendimus terminalų veikloje. 

„Jau ne pirmus metus KN orientuojasi į energetinio efektyvumo didinimą – siekiame, kad būtų naudojamas optimaliausias energijos išteklių kiekis kiekviename krovos procesų etape. Norėdami sutaupyti dar daugiau energijos kasdienėje veikloje, prioritetą teikiame detaliai procesų analizei ir, esant pagrindimui, automatizavimo sprendimams, kurie prisideda tiek prie efektyvesnio energijos naudojimo, tiek prie veiklos efektyvumo didinimo“, – sako KN generalinis direktorius Darius Šilenskis.  

Dvišaliame susitarime taip pat įtvirtinta, kad SGD terminalo laivui-saugyklai perėjus KN nuosavybėn, bus peržiūrimi energijos taupymo tikslai, įtraukiant ir papildomas energetinio efektyvumo priemones SGD terminale. 

Energetikos ministerija iki šių metų pabaigos planuoja sudaryti 29 energijos sutaupymo susitarimus su didžiausiomis valstybės valdomomis įmonėmis, tokiomis kaip: VĮ Ignalinos atominė elektrinė, AB Lietuvos pašto įmonių grupė, AB „Kelių priežiūra“, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, VĮ Lietuvos oro uostai, VĮ Turto bankas, VĮ Registrų centras ir kitos. 


  2022-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt