P0

Aplinkosauga, Svarbu

KRATC nepavyko susimažinti tūkstantinės baudos

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-11-30


Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai atmetė uostamiesčio savivaldybės valdomos UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) skundą dėl Aplinkos apsaugos departamento (AAD) jai skirtos 5000 eurų baudos.

Bendrovė tokios sankcijos susilaukė už tai, kad pernai atlikto neplaninio patikrinimo metu buvo nustatyta, jog jos eksploatuojamame regioniniame Dumpių sąvartyne statybinių ir griovimo atliekų buvo 1,7 karto daugiau nei numatyta išduotame leidime – atitinkamai 25 290 ir 15 000 tonų per metus.

Dumpių sąvartynas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Nors 5000 eurų bauda už tokį pažeidimą buvo pati minimaliausia, KRATC vis tiek skundėsi teismui ir prašė ją ženkliai sumažinti. Bendrovė neneigė padaryto pažeidimo, bet tvirtino, kad tokia ekonominė sankcija yra per griežta ir neproporcinga padarytam pažeidimui.

Savo ruožtu AAD savo atsiliepime akcentavo, kad pati mažiausia bauda įmonei buvo skirta dėl to, kad ji prisipažino ir neginčijo padaryto pažeidimo, keitė taršos integruotos prevencijos leidimo sąlygas – tai buvo pripažinta lengvinančiomis aplinkybėmis, o mažinti sankciją esą nėra pagrindo.

Bylą išnagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjai Aušrelė Mažrimienė, Laimutė Jokubauskaitė ir Remigijus Arminas, sutiko su tokia aplinkosaugininkų pozicija. Teismas konstatavo, kad AAD paskyrė ekonominės sankcijos minimumą, todėl švelninti nutarimą ir mažinti baudos dydį nėra pagrindo.

„Byloje nagrinėjamų teisinių santykių kontekste nenustatyta išimtinai svarbių aplinkybių, kurios leistų spręsti dėl pareiškėjai paskirtos sankcijos neproporcingumo, o tuo pačiu akivaizdaus jos neteisingumo”, – rašoma sprendime, kuris dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


  2022-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt