P0

Konsultacijos

Ragina pranešti apie elektros grobstytojus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-30


Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) per šiuos metus išaiškino energijos grobstytojus, kurie padarė žalą visiems Lietuvos energijos vartotojams už daugiau nei 2 mln. eurų.

Per 2022 m. 10 mėnesių iš viso surašyta 110 elektros energijos ir 25 gamtinių dujų grobstymo aktų. Preliminariais duomenimis, padaryta žala bendrovei, o tuo pačiu ir visiems Lietuvos gyventojams, gali siekti apie 2,2 mln. eurų, kurią pažeidėjai turės nustatyta tvarka atlyginti. Per visus 2021 metus buvo surašyta 130 elektros energijos ir 12 gamtinių dujų grobstymo aktų, nustatyta apie 0,5 mln. eurų žala.

Pažymėtina, kad nuostoliai dėl pagrobtos energijos daro žalą visiems energijos vartotojams.

„Neteisėti prisijungimai prie elektros ar dujų tinklų ir energijos vagystės lieka opi problema, kuri dažniausiai paaštrėja atšalus orams. Tačiau šiais metais reikia įvertinti ir išaugusias energijos kainas, dėl kurių klientai gali dažniau ryžtis grobstyti energiją. Tačiau net patys išmaniausi grobstytojai galiausiai būna išaiškinami“, – pranešime pažymi ESO Verslo atsparumo skyriaus vadovas Ruslanas Turskis.

Pasak jo, kai kurie tokių atvejų ne tik padaro rimtų nuostolių, bet ir kelia grėsmę pačių grobstytojų ir kitų asmenų sveikatai ar net gyvybei.

ESO specialistai, pasitelkdami ir įvairias išmaniąsias technines priemones, nuolat tikrina klientų energijos suvartojimą, lygina jį su deklaruotais duomenimis, atlieka informacijos analizę, taip išaiškindami galimus energijos grobstytojus.

Šiuo metu vis dažniau pasitaiko atvejų, kai bendrovė bendradarbiauja ir su policija – į pagalba yra kviečiami pareigūnai. Jie padeda sudėtingose situacijose nustatant neteisėto energijos vartojimo faktus, pradeda ikiteisminius tyrimus ir atlieka kratas nustatant nelegalaus energijos prisijungimo vietas.

ESO bendradarbiavimas su policija vyksta jau daugelį metų, per kuriuos pavyko nustatyti ne tik keletą tūkstančių energijos grobstytojų, bet ir kitų pažeidėjų ar net nusikaltėlių, tokių kaip narkotinių kanapių augintojų, „naminukės“ gamintojų, kontrabandinių cigarečių pardavėjų bei brakonierių.

Atkreiptinas dėmesys, kad už neteisėtą elektros naudojimą gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.

Šioje liūdnoje statistikoje pirmauja Vilniaus regionas, tarp „rekordininkų” Vakarų Lietuvos savivaldybių nėra.

Apie įtartinus atvejus gyventojai kviečiami pranešti anonimine pasitikėjimo linija užpildant formą, el. paštu pasitikejimolinija@ignitis.lt arba trumpuoju tel. 1852, pasirinkus pasitikėjimo liniją.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Teigiama, jog pasitikėjimo linija garantuoja pranešėjų konfidencialumą bei atitinka Pranešėjų apsaugos įstatymo reikalavimus.


  2022-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt