P0

Svarbu, Verslas

Šilumos kaina gruodį išliks panaši (atnaujinta)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-11-30


Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija” valdyba gruodžiui nustatė tarifą, kuris nedaug skiriasi nuo patvirtintojo lapkričiui, tačiau lyginant su praėjusiu gruodžiu yra daugiau nei 50 proc. didesnis.

Paskutinį šių metų mėnesį už įmonės tiekimą šilumą reikės mokėti 8,87 ct/kWh. Lapkritį galioja 3,2 proc. mažesnis tarifas (8,59 ct/kWh). Tuo metu 2021-ųjų gruodį buvo nustatytas 53,7 proc. mažesnis tarifas – 5,77 ct/kWh.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Lyginant su tuo pačiu praėjusiu metų mėnesiu kai kurie uostamiestyje veikiantys nepriklausomi šilumos gamintojai savo tiekiamos energijos kainas padidino dvigubai.

Šilumą iš atliekų gaminanti „Gren Klaipėda” šiemet beveik 60 proc. savo šilumos paduos už 3,86 ct/kw, o likusią dalį – už 5,77 ct/kWh (neseniai įsigaliojo naujovė, leidžianti nepriklausomiems gamintojams siūlyti kelis tarifus). Pernai šį įmonė už savo šilumą prašė 2,8 ct/kWh.

„Klaipėdos medienos” siūloma šiluma per metus pabrango nuo 2,94 iki 5,7 ct/kWh, „Klaipėdos baldų” – nuo 2,79 iki 5,99 ct/kWh. „Pramonės energija” šį gruodį irgi nusprendė siūlyti du tarifus – 6,09 ir 6,13 ct/kWh. Paskutinį 2021-ųjų mėnesį ji šilumą tiekė už 3,18 ct/kWh.

Brangiausiai tarp tokių gamintojų atsieis šiluma, gaminama pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katiliuose – 6,15 ct/kWh. Pernai įmonė tokiai šilumai buvo nustačiusi 3,26 ct/kWh tarifą.

ATNAUJINTA. Tarp didžiųjų šalies miestų pagal šilumos kainą Klaipėda bus antroje vietoje – nuo mažiausią tarifą pasitvirtinusios „Šiaulių energijos” atsiliekama tik šimtąją cento dalimi. 

Brangiausiai už šilumą pirmą šios žiemos mėnesį turės mokėti panevėžiečiai.


  2022-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt