P0

Svarbu, Transportas

Siūlymas nekeisti miesto autobusų bilietų kainų patinka ne visiems politikams (13)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-12-05


„Keleiviams yra gerai, nes kaina nesikeičia”, – pirmadienį pareiškė miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto pirmininkė Judita Simonavičiūtė, bet galiausiai susilaikė balsuodama dėl sprendimo projekto, kuriuo siūlyta 2023 metais palikti tuos pačius miesto autobusų bei maršrutinių taksi maršrutų tarifus. Kadangi analogiškai balsavo dar du komiteto nariai (Vidmantas Dambrauskas ir Viktor Senčila), o trys – „už”, sprendimui dėl pagrindinių kainų „įšaldymo” ir kitų tarifų pokyčių buvo nepritarta. 

Nepritarimą sprendimui šie politikai motyvavo tuo, kad esą einama paprasčiausiu keliu, viešasis transportas praktiškai neplėtojamas, nėra strategijos ir panašiai. Nepasitenkinimą kėlė ir būsimieji vandens autobusai. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal parengtą sprendimo projektą į Palangą ir Kretingą vežančių maršrutinių taksi elektroninio bilieto kainą siūloma padidinti nuo 1,6 iki 1,8 Eur, o pas vairuotoją toks bilietas kainuotų 2,2 Eur (dabar – 1,8 Eur). Vykstant maršrutiniu taksi į Palangos oro uostą tektų sumokėti 3 eurus. 

Klaipėdos priemiestinės zonos maršrutuose, priklausomai nuo maršruto trasos ilgio, bilietų kainos didėtų 10-30 centų, perkant bilietą pas vairuotoją. Be to, pasiūlyta įvesti I ir II zonos dienos elektroninį bilietą.

Asmenims, pasitraukusiems iš Ukrainos į Lietuvą dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, siūloma suteikti 100 proc. nuolaidą vardiniams terminuotiems metiniams bilietams.

Taip pat rengiamasi suteikti 50 Eur nuolaidą metiniam terminuotam bilietui, kai Klaipėdiečio kortelė bus naudojama kaip viešojo transporto bilietas.

O įvertinus tai, kad nuo 2023 m. vasaros planuojamas reguliaraus vandens autobuso maršrutas Danės upe bei atsižvelgiant į panašių vandens maršrutų Lietuvoje kainodarą, siūloma patvirtinti 6 eurų elektroninį vienkartinį bilietą.

„Joks variantas nerodo, kad tas maršrutas išsilaikys”, – atsakinėdamas į Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narių klausimus pirmadienį sakė Andrius Samuilovas, VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” vadovas.

Pasak jo, iš biudžeto šiam maršrutui dotuoti kasmet reikės 50  tūkstančių eurų. Vidmantas Dambrauskas teigė, kad taip bus dotuojama pramoga.

Transporto straipsnių vidus kompas

Tokius pasiūlymus pateikė Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta darbo grupė. Jei miesto Taryba šiems jiems pritars, sprendimas įsigalios nuo ateinančių metų pradžios.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


  2022-12-05

  13 komentarai “Siūlymas nekeisti miesto autobusų bilietų kainų patinka ne visiems politikams”

  1. AvatarNu (IP: 78.60.173.69)

   Lyg nors vienas politikas autobusais važinėtų?!?!

  2. AvatarManau (IP: 88.118.162.108)

   Laikas dalinti miestą pusiau. Negali bilietas kainuoti tiek pat važiuojant per visą miestą ir važiuojant 5 stoteles.

   • AvatarSenolis (IP: 85.232.138.203)

    Ką čia dabar sumįslijai? Ar nuo proto nušokai? Aš atsimenu laikus, kai dar Chruščiovo laikais konduktoriai vyniodavo metrinius bilietėlių rulonus, skaičiuodami sustojimus ir pagal tai rinkdami kapeikas. Kuom viskas baigėsi, patys žinote.

  3. AvatarBaisusis kovidas ir tusti autobusai (IP: 88.118.163.92)

   Yprato kad prasidejus kovidui vezioja tuscius autobusus,
   Pertekliniai kaukiu reikalavimai padare savo.
   Istustejo ne tik autobusai

  4. AvatarBaisusis kovidas ir tusti autobusai (IP: 88.118.163.92)

   Yprato kad prasidejus kovidui vezioja tuscius autobusus,
   Pertekliniai kaukiu reikalavimai padare savo.
   Istustejo ne tik autobusai

  5. Avatarbizas (IP: 85.232.136.155)

   tai tu gal ir sedek as..e

  6. Avatararas (IP: 78.57.233.47)

   gal geriau mazinkite autobusu skaiciu.ora vezate

  7. AvatarNerijus (IP: 78.61.189.100)

   Svarbiausia kad žinomos pavardės tų kurie PRIEŠ balsavo! Labai gerai dėl artėjančių rinkimų- nes balsuoti prieš ir nepaaiškinti žmonėm Kodėl!? ,tai reikia rinkti kitus,kurie sugebės pateikti argumentus “ar didinti,ar mažinti”!

  8. Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

   Kuras brangsta, parkus reikia atnaujinti, iš kokių lėšų vežėjai tai turi daryti, išeina, kad jie uždirba gerus pelnus ir juos tenkina bilietų kaina ? Ar ruošiasi eiti streikuoti kaip Vilniuje ?

   • AvatarVirginija (IP: 90.131.45.202)

    Sveiki,ar ne geriau palikti,kaip buvo bilietus bus rinkimai ,žiemą ir taip mažiau važiuoja,senjorams po 70 palikti tą patį, naujai valdžiai geriau bus matyti,bet kad jau nutarė didinti,niekam neįdomu,kad šildymas ir elektra pabrango

  9. AvatarGera Foto (IP: 88.119.41.104)

   5 autobusai susikibe vorele vežioja ora,gauna mūsų biudžeto pinigus už prisuktus kilometrus.

  10. AvatarSenolis (IP: 85.232.138.203)

   O dabar esantis senjoro bilietas metams už 10 € ar išliks? Tegu šiek tiek pabrangęs, tarkime, ne 10, o 12-13 € (dėl 20% infliacijos) poveikio, bet ar išliks?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt