P0

Mums rašo

Tarptautinio Erasmus+ projekto atgarsiai Maksimo Gorkio progimnazijoje

Atvira Klaipėda

Jolanta Paulienė, Maksimo Gorkio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
2022-12-05


Diena veja dieną ir net nepastebėjome, kaip rudens spalvų paveikslą pakeitė purus ir baltas pirmasis žiemos sniegas. Tačiau yra įvykių ir susitikimų, kurie taip greitai neužsimiršta, ir įspūdžių, kurie palieka pėdsaką. Vieną tokių susitikimų norisi prisiminti.

Dar lapams krintant, saulėtą spalio trečiosios rytą Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijos duris pravėrė tarptautinio Erasmus+ projekto
„Nauji potyriai spalvina pasaulį“ („Life is colored with new information“) partneriai iš Turkijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos ir Rumunijos. Trečiojo mobilumo dalyvius nuoširdžiai, linksmai, su duona ir druska pasitiko tautiniais kostiumais vilkintys mokyklos bendruomenės atstovai. Taip prasidėjo pirmoji penkias dienas trukusio susitikimo diena.

Atrąją dieną projekto dalyviai lydimi projekto koordinatorės Jolantos Paulienės ir lietuvių kalbos mokytojos-metodininkės Ritos Bakanaitės praleido Kuršių nerijoje. Keltu persikėlę į Smiltynę, visi keliavo link jūros. Gidas papasakojo, kaip čia susiformavo kopos ir buvo pasodinti medžiai. Projekto dalyviai sužinojo, jog Kuršių nerija – išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys, įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Pirmasis trečiosios tarptautinio Erasmus+ bendrojo ugdymo mokyklų projekto „Nauji potyriai spalvina mūsų pasaulį“ pusdienis prabėgo mūsų progimnazijoje. Tą dieną netrūko nei juoko, nei šypsenų, nei vaikiško siautulio. Diena prasidėjo nuo choreografijos pamokos. Jos metu projekto svečiai mokėsi lietuvių liaudies šokio „Oira, oira“. Po keleto bandymų sunku buvo atpažinti, kur šoka lietuvis, o kur italas, rumunas, turkas ar makedonas. Vėliau šalių-partnerių atstovai pristatė savo šalį, miestą, mokyklą bei pademonstravo tautinius šokius ir žaidimus.

Ketvirtoji projekto diena buvo skirta teatrui. Pirmoji veikla – kūrybinės dirbtuvės su lėlių teatro aktoriumi, režisieriumi, dailininku ir pedagogu Linu Zube. Užsiėmimo metu projekto dalyviai iš antrinių ir gamtinių žaliavų gamino judančias lėles, jas dažė ir puošė. Vėliau aktorius mokė, kaip lėles prakalbinti, kaip jas valdyti.

Po pietų Maksimo Gorkio progimnazijoje apsilankė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Meras pasveikino projekto dalyvius, atsakė į svečių klausimus, palinkėjo gražaus laiko Klaipėdoje bei Lietuvoje. Pavakarę projekto dalyviai praleido Klaipėdos dramos teatre.

Paskutinė projekto diena prasidėjo nuo kūrybinių veiklų. Projekto dalyviai pasiskirstė grupėmis. Viena grupė piešė ant vandens. Piešinio tema – „Mano nuotaika“. Kita grupė tuo metu kūrė spalvoto smėlio kompoziciją „Spalvotas gyvenimas“. Prieš atsisveikindami svečiai ant spalvotų laivelių užrašė linkėjimus ir padėkas mokyklai ir mokytojams – išsakė jausmus apie Lietuvoje praleistą laiką. Laiveliai buvo suklijuoti ant nupieštos didžiulės jūros. Atrodė, lyg jie plaukia ten, kur pildosi parašyti žodžiai.

Viešnagės metu projekto dalyviai stengėsi pažinti Lietuvą, jos tradicijas ir kultūrą. Svečiai lankėsi Kretingoje, Palangoje, Nidoje, grožėjosi Klaipėdos senamiesčiu, dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.

Projekto partneriams išvykus, progimnazijos erdvės vis dar primena apie čia vykusį susitikimą, o mokinių diskusijos klasėse įrodo, kad tokių akimirkų greitai pamiršti negalima.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-12-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt