P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija perka hibridinius locmanų katerius (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-12-05


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė, jog pirks du hibridinius locmaninius katerius. Tikimasi, kad tokie kateriai atvykstančius laivus Klaipėdos uoste aptarnaus jau po dvejų metų. 

Katerio variklių skyriuje turi būti sumontuoti du elektriniai ir du dyzeliniai varikliai, hibridinės transmisijos, reduktoriai, veleno linijos ir kita įranga, reikalinga tokio tipo laivui. Numatyta išmetamųjų dujų valymo įranga.

Norimų įsigyti locmanų katerių didžiausias ilgis 16-18 metrų, plotis 5-7 metrai. Maksimali grimzlė 1,4-1,6 metro. Greitis – ne mažiau 25 mazgų. Autonomiškumas naudojant dyzeliną prie 25 mazgų greičio – ne mažiau kaip 150 jūrmylių.

Greitis elektriniais varikliais –  ne mažiau 10 mazgų.  Autonomiškumas naudojant akumuliatorių energiją – ne mažiau kaip 15 jūrmylių, plaukiant 7 mazgų greičiu.

Akumuliatoriai turi būti parinkti pagal laivo darbo režimą, jų eksploatavimo trukmė būtų ne trumpesnė kaip 10 metų su ne mažesne, kaip 80 % likutine talpa.

Numatoma, kad laivai bus eksploatuojami apie 4 000 darbo valandų per metus. Laivų įgulą sudarys po du žmonės. Laivas turi būti suprojektuotas ir pastatytas taip, kad jam apsivertus jis atsistatytų pats (angl. selfrightening). 

„Atvira Klaipėda” anksčiau pranešė, jog šių metų pradžioje žalią kryptį deklaruojanti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė, kad rengiasi įsigyti šiukšlių surinkimo, transportavimo bei „atidavimo” laivą, varomą kintamų apsukų dyzelinio variklio. Tačiau sulaukusi viešos kritikos direkcija persigalvojo: jau paskelbta norimo įsigyti elektra varomo laivo techninė specifikacija.


  2022-12-05

  2 komentarai “Uosto direkcija perka hibridinius locmanų katerius”

  1. AvatarKl (IP: 90.131.34.92)

   Laimės uab”baltseta”arba estu kompanija.

   • AvatarKlaipedietis (IP: 160.119.249.240)

    Kodėl būtent šios įmonės, juk pilna kitų

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt