P0

Kriminalai ir nelaimės

Aukšto Šilutės savivaldybės valdininko artimųjų namą galėjo padėti statyti konkursų laimėtojai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-12-08


Už tai, kad sudarė palankias sąlygas tam tikroms bendrovėms laimėti savivaldybės skelbiamus viešuosius pirkimus, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis iš konkurso laimėtojų, įtariama, sulaukė dovanų – jie galėjo padėti jo artimiesiems baigti pasistatyti namą, teigia prokurorai. Apmąstyti tokį „bendradarbiavimą” V. Pozingis 10-čiai dienų pasiųstas už grotų.

Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnybos sulaikytam valdininkui pareikšti įtariami dėl kyšininkavimo. Tuo metu du privačių bendrovių vadovai įtariami papirkimu, o vienas iš jų – dar ir dokumentų klastojimu.

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje pranešta, jog V. Pozingis įtariamas paėmęs ne mažesnės kaip 47 tūkst. eurų vertės kyšius prekėmis ir paslaugomis iš statybų darbus atliekančių asmenų. Įtariama, kad minėtos prekės ir paslaugos buvo panaudotos įrengiant jo šeimos nariui priklausantį namą. Manoma, kad už kyšius V. Pozingis galėjo pasinaudoti savo, kaip Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, tarnybiniais įgaliojimais, sudarant išskirtines sąlygas statybų bendrovėms dalyvauti ir laimėti savivaldybės vykdomus viešuosius pirkimus, sudaryti pirkimų sutartis ir jas įgyvendinti.

Įtariamųjų namuose buvo atliktos kratos.

„Tiriamas sisteminės korupcijos atvejis, kai savivaldybėje galimai būdavo naudojamasi tarnybine padėtimi, siekiant sau naudos, sudarant išskirtines sąlygas tam tikroms bendrovėms, taip kitus verslo atstovus eliminuojant iš viešųjų pirkimų procesų, iškreipiant sąžiningos konkurencijos principus. Kviečiame verslo atstovus, kurie galėjo dėl tokių neteisėtų veiksmų nukentėti ar kitus asmenis, kurie gali turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos, susisiekti su STT Klaipėdos valdyba“, – spaudos konferencijoje kalbėjo STT Klaipėdos valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.

Tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kreipėsi į teismą dėl kardomųjų priemonių skyrimo įtariamiesiems. 

V. Pozingiui bei vienam iš įtariamųjų vadovų teismas skyrė suėmimą 10-čiai dienų, trečiasis įtariamasis už grotų turės praleisti savaitę.


  2022-12-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt