P0

Transportas

Išmaniosios parkavimo sistemos gali plėstis į Melnragę ir Girulius (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-12-08


„Iš pradžių kai kuriems vairuotojams teko ir ranka parodyti į informacinį ekraną, kad laisvų vietų nėra”, – apie pirmųjų išmaniųjų automobilių statymo sistemų Klaipėdoje startą pasakojo Tadas Mėžinys, VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) atstovas ketvirtadienį Klaipėdoje surengtos konferencijos metu.

Klaipėda ir Neringa kartu su partneriais iš Vekšės (Švedija), Gdansko (Lenkija) ir Heringsdorfo (Vokietija) miestais dalyvauja projekte „Parking gets smart” („Automobilių statymas tampa išmanus“) , kuris yra finansuojamas Europos Sąjungos fondų lėšomis. Pasak laikinojo KKT vadovo Andriaus Samuilovo, šiam projektui įgyvendinti gauta apie 100 tūkstančių eurų. Šios paramos dėka Klaipėdoje, Šiaurės rage, Piliavietės automobilių statymo aikštelėse, Smiltynėje ir Nidoje dabar jau yra įrengtos transporto priemonių skaičiavimo sistemos, kurios realiu laiku rodo užimtumą šiose vietose. Mobiliosios internetinio puslapio www.klaipedatransport.lt versijos pagalba vairuotojas iš anksto gali įvertinti padėtį ir pasirinkti, kur atvažiavus statyti automobilį.

Klaipėdos teritorijos, kuriose jau veikia išmaniosios parkavimo sistemos

Kadangi šis projektas Klaipėdoje – bandomasis, stebima, kaip sistema veikia įvairiais metų laikais, kas yra tobulinta. Manoma, kad jau patikrintos išmanaus automobilių parkavimo sistemos įdiegimas didesnėje miesto teritorijoje leistų vairuotojams išvengti nereikalingos ridos ieškant laisvos statymui vietos. Tačiau tokios sistemos įdiegti jau reikės investicijų iš savivaldybės biudžeto.

Paklaustas, kur Klaipėdoje pirmiausiai reikėtų įdiegti tokias išmaniąsias parkavimo sistemas, T. Mėžinys nurodo pajūrį – parkavimo aikšteles nuo šiaurinio molo iki miesto ribos Giruliuose. Anot jo, aikštelėje prie molo, Melnragėje automobilių apstu jau ne tik vasarą bet ir visais metų laikas, tad srautų reguliavimas yra aktualu.

Be to, duomenų rinkimas remiantis tik žmogiškaisiais ištekliais turi daug trūkumų, todėl skaitmenizavimas yra naudingas duomenų rinkimui, kontrolei, sprendimų priėmimui pagrįsti.

Konferencijoje, kurioje dalyvavo viešojo transporto specialistai iš Lietuvos, pranešimus skaitė ir ekspertai iš Vokietijos. Klaipėdos miesto savivaldybės vadovai joje nepasirodė. Kaip ir kandidatai į merus.


  2022-12-08

  Vienas komentaras apie “Išmaniosios parkavimo sistemos gali plėstis į Melnragę ir Girulius”

  1. AvatarSavivaldybės atstovams (IP: 86.100.137.239)

   per menka projekto suma ir dalyvaujant užsieniečiams ,per didelė finansų kontrolė, ko ten rodytis, vis tiek jokios naudos

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt