P0

Svarbu, Verslas

„Klaipėdos energijos” vadovo likimas: drama tęsiasi (10)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-12-09


Uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija” valdybai nusprendus nepasinaudoti įstatyme numatyta teise pratęsti generalinio direktoriaus Antano Katino įgaliojimų antrai kadencijai ir skelbti konkursą šioms pareigoms užimti, į šį procesą įsijungė ir įmonės Stebėtojų taryba.

Antanas Katinas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal nuo 2018-ųjų pradžios įsigaliojusius Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pakeitimus tokių bendrovių vadovai priimami į darbą viešo konkurso būdu 5 metų kadencijai. Tas pats asmuo tos pačios įmonės vadovu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas. Atitinkamo įmonės valdymo organo sprendimu tas pats asmuo gali būti skiriamas antrajai 5 metų kadencijai jei jo vadovavimo laikotarpiu įmonė pasiekė visus jai nustatytus veiklos tikslus.

„Atvira Klaipėda” praėjusią savaitę rašė, kad įmonės valdyba, kurioje yra Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis, 19,47% įmonės akcijų valdančios UAB „Gren Lietuva” logistikos vadovas Rimantas Tenenė ir „Klaipėdos energijos“ finansų direktorius Kęstutis Jonkus, nusprendė, jog A. Katino kadencija nebebus pratęsiama. Kaip pagrindinės priežastys buvo įvardintas aktyvesnių bendrovės veiksmų vykdant senosios katilinės Danės gatvėje konversijos projektą trūkumas, valdybos netenkino ir įmonės finansiniai rezultatai.

„Klaipėdos energija” savo ruožtu šią savaitę platino pranešimą, kuriame tvirtino, kad metus tikriausiai baigs su 800 tūkstančių eurų pelno ir taip pasieks akcininkų iškeltus tikslus. Tai esą leis padaryti pajamos už parduodamus nepanaudotus apyvartinius taršos leidimus.

A. Katinas praėjusią savaitę „Atvirai Klaipėdai” teigė, jog, jo nuomone, vadovo veiklos vertinimas negali būti atsietas nuo įmonės veiklos vertinimo ir šuo atveju galimai nesilaikyta pačios savivaldybės nusimatytos tvarkos. Jis vylėsi, kad valdyba dar gali pakeisti nuomonę po įmonės Stebėtojų tarybos posėdžio.

Stebėtojų tarybai pirmininkauja Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė, jos nariais yra „Gren Lietuva” vadovas Vitalijus Žuta ir šios įmonės darbuotoja Diana Grigalionienė bei nepriklausomi nariai Daiva Berankienė, Justas Jankauskas ir Rimas Rusinas.

I. Kubilienė „Atvirai Klaipėdai” patvirtino, kad penktadienį vykusio Stebėtojų tarybos posėdžio metu iš tiesų buvo svarstomas klausimas dėl tokio valdybos sprendimo. Anot jos, vienbalsiai buvo sutarta paprašyti, kad valdyba ir Savivaldybės administracija pateiktų daugiau informacijos, ar buvo išlaikytos visos reikiamos procedūros. Gavus šią informaciją artimiausiu metu bus rengiamas dar vienas, neeilinis posėdis, skirtas būtent šiam klausimui aptarti.


  2022-12-09

  10 komentarai “„Klaipėdos energijos” vadovo likimas: drama tęsiasi”

  1. AvatarJonas (IP: 90.131.36.127)

   Puikus kaip Žmogus, geras,reiklus ir sąžiningas vadovas. Manau,kad Antanas Katinas ir toliau sėkmingai vadovaus AB Klaipėdos energija. Sėkmės!

  2. AvatarVera verasvarbu111@gmail.com (IP: 86.100.27.76)

   Antanas katinas geras vaduovas ir geras zmogus.as uz ji.

  3. Avatarvidas (IP: 86.38.153.70)

   gabus patyres tegul vadovaujair toliau

  4. AvatarJei konsevų tvarto dėdulė (IP: 78.57.194.255)

   Nusprendė Katną pakeisti į kokią lezbe-trezbe, vadinasi ir bus pakeistas. Prie ko čia tie rezultatai? Pažiūrėkit į broilerį, kuo blogiau tvarkosi tuo jam geriau….

  5. AvatarIRENA (IP: 90.131.32.105)

   L.gera,sažininga,puikiai visada išmamė savo darbą Daiva Berankienė.
   10 balų.Sėkmės jai.

  6. AvatarXa Xa (IP: 78.57.247.35)

   Reikės pakeisti įmonės pavadinimą į AB Katino energija

  7. AvatarArūnas (IP: 86.38.73.178)

   Antanas Katinas pats geriausias vadovas , maladėc žmogus , tokių yrą labai mažai ir kuriems galams dar svarstyti kažką .

  8. AvatarIngą (IP: 86.38.73.178)

   Aš už Antaną Katiną , tegu jis ir toliau vadovauja Klaipėdos Energijai kaip ir vadovavo .

  9. AvatarPagaliau (IP: 78.60.152.12)

   Valio valio valioooo!!!

  10. AvatarSauklys (IP: 88.202.231.141)

   Krito Mobingo karalystes valdovas! Tegyvuoja naujas karalius!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt