„Klaipėdos energijos” vadovo likimas: drama tęsiasi

Svarbu, Verslas

Uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija” valdybai nusprendus nepasinaudoti įstatyme numatyta teise pratęsti generalinio direktoriaus Antano Katino įgaliojimų antrai kadencijai ir skelbti konkursą šioms pareigoms užimti, į šį procesą įsijungė ir įmonės Stebėtojų taryba.

Antanas Katinas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal nuo 2018-ųjų pradžios įsigaliojusius Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pakeitimus tokių bendrovių vadovai priimami į darbą viešo konkurso būdu 5 metų kadencijai. Tas pats asmuo tos pačios įmonės vadovu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas. Atitinkamo įmonės valdymo organo sprendimu tas pats asmuo gali būti skiriamas antrajai 5 metų kadencijai jei jo vadovavimo laikotarpiu įmonė pasiekė visus jai nustatytus veiklos tikslus.

„Atvira Klaipėda” praėjusią savaitę rašė, kad įmonės valdyba, kurioje yra Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis, 19,47% įmonės akcijų valdančios UAB „Gren Lietuva” logistikos vadovas Rimantas Tenenė ir „Klaipėdos energijos“ finansų direktorius Kęstutis Jonkus, nusprendė, jog A. Katino kadencija nebebus pratęsiama. Kaip pagrindinės priežastys buvo įvardintas aktyvesnių bendrovės veiksmų vykdant senosios katilinės Danės gatvėje konversijos projektą trūkumas, valdybos netenkino ir įmonės finansiniai rezultatai.

„Klaipėdos energija” savo ruožtu šią savaitę platino pranešimą, kuriame tvirtino, kad metus tikriausiai baigs su 800 tūkstančių eurų pelno ir taip pasieks akcininkų iškeltus tikslus. Tai esą leis padaryti pajamos už parduodamus nepanaudotus apyvartinius taršos leidimus.

A. Katinas praėjusią savaitę „Atvirai Klaipėdai” teigė, jog, jo nuomone, vadovo veiklos vertinimas negali būti atsietas nuo įmonės veiklos vertinimo ir šuo atveju galimai nesilaikyta pačios savivaldybės nusimatytos tvarkos. Jis vylėsi, kad valdyba dar gali pakeisti nuomonę po įmonės Stebėtojų tarybos posėdžio.

Stebėtojų tarybai pirmininkauja Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė, jos nariais yra „Gren Lietuva” vadovas Vitalijus Žuta ir šios įmonės darbuotoja Diana Grigalionienė bei nepriklausomi nariai Daiva Berankienė, Justas Jankauskas ir Rimas Rusinas.

I. Kubilienė „Atvirai Klaipėdai” patvirtino, kad penktadienį vykusio Stebėtojų tarybos posėdžio metu iš tiesų buvo svarstomas klausimas dėl tokio valdybos sprendimo. Anot jos, vienbalsiai buvo sutarta paprašyti, kad valdyba ir Savivaldybės administracija pateiktų daugiau informacijos, ar buvo išlaikytos visos reikiamos procedūros. Gavus šią informaciją artimiausiu metu bus rengiamas dar vienas, neeilinis posėdis, skirtas būtent šiam klausimui aptarti.

10 Comments

 1. Jonas

  Puikus kaip Žmogus, geras,reiklus ir sąžiningas vadovas. Manau,kad Antanas Katinas ir toliau sėkmingai vadovaus AB Klaipėdos energija. Sėkmės!

  Reply
 2. Vera verasvarbu111@gmail.com

  Antanas katinas geras vaduovas ir geras zmogus.as uz ji.

  Reply
 3. vidas

  gabus patyres tegul vadovaujair toliau

  Reply
 4. Jei konsevų tvarto dėdulė

  Nusprendė Katną pakeisti į kokią lezbe-trezbe, vadinasi ir bus pakeistas. Prie ko čia tie rezultatai? Pažiūrėkit į broilerį, kuo blogiau tvarkosi tuo jam geriau….

  Reply
 5. IRENA

  L.gera,sažininga,puikiai visada išmamė savo darbą Daiva Berankienė.
  10 balų.Sėkmės jai.

  Reply
 6. Xa Xa

  Reikės pakeisti įmonės pavadinimą į AB Katino energija

  Reply
 7. Arūnas

  Antanas Katinas pats geriausias vadovas , maladėc žmogus , tokių yrą labai mažai ir kuriems galams dar svarstyti kažką .

  Reply
 8. Ingą

  Aš už Antaną Katiną , tegu jis ir toliau vadovauja Klaipėdos Energijai kaip ir vadovavo .

  Reply
 9. Pagaliau

  Valio valio valioooo!!!

  Reply
 10. Sauklys

  Krito Mobingo karalystes valdovas! Tegyvuoja naujas karalius!

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Kovą - mažesnės sąskaitos už šildymą

AB „Klaipėdos energija“ skelbia jau paruošusi sąskaitas už kovo mėnesio šildymą, kurių dalis jau pasiekė uostamiesčio ir rajono gyventojus. Šių ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Verslas

Balandį Klaipėdoje šiluma kainuos vos ne mažiausiai visoje Lietuvoje (atnaujinta)

Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija“ skelbia, kad balandį centralizuotos šilumos kaina Klaipėdos ir Gargždų gyventojams bus beveik 18 proc. ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Spyglys

Naujoji energetikų kadrų politika*

Spyglys nesistebi, kad naujoji savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energijos“ šluota, pagaminta šio krašto baldų fabrike, smarkiai šluoja, panašiai kaip ir ...
2024-03-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This