P0

Fotoreportažai, Svarbu, Verslas

Pradėjo išskirtines statybas (24)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-12-10


UAB „V. Paulius & Associates“ planai dar šiemet šalia Dangės, prie Biržos tilto, pradėti statyti buvusį „Salamander“ pastatą tapo realybe – jau kurį laiką čia darbuojasi statybinė technika, sklypas aptvertas tvoromis.

Nors dėl šių statybų užvertas nusileidimas laiptais į Žvejų gatvę, tačiau į ją patekti nuo Tiltų gatvės galima – paliktas praėjimas palei pastatus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

UAB „V. Paulius & Associates“ sklypą Žvejų g. 2B išnuomojo dar 2002 m. Įmonės vadovas Mindaugas Jocys „Atvirai Klaipėdai” lapkričio pabaigoje sakė, jog galutinis techninis projektas yra parengtas pagal paskutinius, 2020-ųjų rudenį, viešintus projektinius pasiūlymus.

Pirmieji projektiniai pasiūlymai buvo viešinti 2019-ųjų liepą, o pristatytuose prieš porą metų nebeliko automatizuotos aštuonių vietų automobilių stovėjimo aikštelės, kuri buvo numatyta įrengti rūsyje po pastatu. Sprendžiant parkavimo klausimą buvo pasirašyta dvišalė sutartis tarp Klaipėdos savivaldybės ir viešbučio pastato statytojos dėl kompensavimo už penkias neįrengtas privalomas automobilių stovėjimo vietas.

Dar vienas pakartotiniuose pasiūlymuose numatytas pokytis buvo tai, kad pastatas projektuojamas nebe visiškai baltos, o smėlio spalvos.

„Ir Klaipėdos regioninė architektų taryba, kuriai pristatėme projektą, ir vyriausiasis miesto architektas pageidavo, jog pastatas nebūtų baltas, o būtų nudažytas kokia nors lengva spalva. Todėl ir yra toks naujas sprendimas. Istorinėse nuotraukose neįmanoma įžiūrėti, ar yra pastato spalva, galbūt pritrūko lėšų jį nudažyti, tai istorija nutyli. Todėl buvome pasirinkę baltą spalvą, bet ji esą senamiesčiui per drąsi, todėl nudažysime lengva smėlio spalva“, – prieš porą metų aiškino UAB „A405“ architektas, projekto vadovas Gintaras Čičiurka.

UAB „A405″ vizualizacija

Pasak UAB „V. Paulius & Associates“ vadovo M. Jocio, preliminariai investicijos į šį projektą gali atsieiti apie 4 mln. eurų. Ar tai bus tinklinis, ar unikalus viešbutis, kol kas dar nėra nuspręsta.

Projektiniuose pasiūlymuose buvo rašoma, kad naujajame pastate įsikurs 4+ arba 5 žvaigždučių viešbutis. Jame taip pats bus restoranas su baru bei konferencijų salė. Į restoraną bei konferencijų salę numatyti atskiri įėjimai iš Dangės krantinės.

Antrame ir trečiame aukštuose suprojektuoti numeriai gyventojams, pagalbinės patalpos viešbučiui aptarnauti. Kiekviename aukšte bus po septynis dviviečius numerius ir du keturviečius apartamentus. Iš viso viešbutyje suprojektuota 18 numerių, iš kurių 14 dviviečių ir 4 keturviečiai apartamentai. Mansardiniame aukšte numatyta tik viešbučio gyventojams skirta treniruoklių salė ir SPA centras.

A405 vizualizacija

„Atvira Klaipėda” skaitytojams sudarys galimybę sekti, kaip vyksta šios išskirtinės statybos – tam skirtas atskiras fotoreportažų puslapis.

ISTORIJA

Sklype Žvejų g. 2B XVI-XVII a. buvo įrengtos pirmosios miesto svarstyklės. Vėliau čia stovėjęs statinys perstatytas bei tapo gyvenamosios paskirties. XX a. pradžioje čia savo vienintelę Lietuvoje atstovybę ir parduotuvę įkūrė Vokietijos batų siuvimo ir prekybos įmonė „Salamander“.

1944-aisiais po sovietų lėktuvų bombardavimo pastatas buvo apgadintas, o galutinai nugriautas 1947-aisiais.

„V. Paulius & Associates“ 2014 m. kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija buvo surengusi architektūrinį konkursą. Jame dalyvavo 19 projektų, iš kurių komisija išrinko tris geriausius. „A405″ architektų Gintaro Čičiurkos, Valdo Janulio ir Sauliaus Plungės projektui „Istorija+“ tada atiteko trečioji konkurso vieta.

„Salamander“ pastato vietoje projektuojamas pastatas yra imitacinio atstatymo projektas, nes buvęs pastatas nebus atkurtas, o tik dalinai atstatytas. Naujas pastatas bus statomas ant per archeologinius tyrimus atkastų buvusio pastato pamatų, bus atkuriamas buvęs tūris, tad naujasis pastatas bus trijų aukštų.


  2022-12-10

  24 komentarai “Pradėjo išskirtines statybas”

  1. AvatarAnonimas (IP: 95.116.115.84)

   Gaila, Konoteatra ” Tevyne ” lieka griuvesiais, mano laikais toks jo pavadinimas buvo. Bet sakau Aciu uz Salamander Haus atstatyma. Danke !

  2. AvatarAnonimas (IP: 85.254.95.100)

   Pastatas tai gražus, bet ar reikėjo prieš statybas Žvejų gatvę remontuoti? Dabar po ją važinėjasi po 40 t ir daugiau sveriančios mašinos ir kranai. Kam savivaldybė švaisto tuos mūsų pinigus?

   • AvatarTaigi (IP: 88.119.41.104)

    Visur taip.Iš pradžiu padaro pereją gatveje,po to greicio matuoklį ,po to viską nugiauna ir pastato šviesoforą, nes kitaip normaliai neuždirbtum.

  3. Avatarplius minus (IP: 195.182.76.3)

   Manau tai pati geriausia dovana Klaipėdos Senamiesčiui ir ne tik.
   Klaipėdiškių vardu dėkojame „V. Paulius & Associates“ ir jos savininkui A-A Vytautui Pauliui už pasiryžimą investuoti į Klaipėdą ir įmonės pirmajam direktoriui Ž. Žilinskui , nežiūrint į visus skeptikus , brangiausiai Lietuvoje išsinuomojusiam šį mažą žemės sklypą senamiestyje ir dabartiniam Direktoriui Mindaugui Jociui , kuris ryžosi pagaliau tai įgyvendinti .
   AČIŪ . Šie žmonės ne žodžiais , o Darbais Klaipėdą myli .
   Linkėjimai

  4. AvatarViola da Gamba (IP: 78.57.204.222)

   O, tai gal ir tą Juodąją skylę priglobti galėtumėt? Buvusį Baltijos kino teatrą, sudegusį prieš amžinybę? Negalite? Gaila… o tai toks karvašūdis viduryje miesto stūkso…

  5. AvatarJaunas žmogus (IP: 46.36.67.105)

   Valio! Senamiestį reikia gaivinti…

   • Avatarmanau (IP: 86.100.126.143)

    Labai gerai, kad nebebus vietos automobiliams, su paspirktukais į penkių žvaigždučių viešbutį važiuos kolonomis

  6. AvatarČeslovas (IP: 90.135.60.133)

   Ale labai tinka prie sudegusios Baltijos 🙂

  7. AvatarKLP (IP: 86.100.17.176)

   Lauksim rezultatų. Daugiau tokių “retro statybų”

  8. AvatarKlaipėdietis (IP: 78.57.80.90)

   Vasarą stebint turistus, aiškiai nelabai supratusius, kodėl juos čia “praleido”, neišeina neužduoti klausimo, kam Klaipėdoje dar vienas viešbutis🙄

  9. AvatarAnonimas (IP: 83.188.75.227)

   O statybines medžiagas galima atplukdyti Dangės upe , ir sandėliuoti nereikės senamiestyje ir naujai paklotas akmens grindinys bus išsaugotas .

  10. Avatarpetras (IP: 90.135.183.192)

   Ar rasant straipsni nebereikia nors gramatines klaidas pasiziuret. ?Ar naujas stilius dabar toks

   • Avatarakadministratorius (IP: 78.61.50.37)

    Klaidų nedaro tik nedirbantys. Vietoje tokio tuščio moralizavimo nepalyginamai naudingiau būtų buvę užpildyti po kiekvienu straipsniu esančią pranešimo apie klaidą formą.

   • AvatarPetrui (IP: 78.56.19.8)

    O nepastebėjai, kiek pats klaidų padarei? 🙂 Moralizuoti lengviau.

   • AvatarVytautas (IP: 90.131.46.20)

    Mielas Petreli, bet Tamsta savo paklausime bene 5-kias klaideles padarei… Tai kas čia, kodėl gerbiamas profesoriau taip ..?

   • AvatarVytautui (IP: 78.56.19.8)

    Aš jų net septynias suskaičiavau 😀

   • AvatarVladadas (IP: 86.100.27.70)

    Ponas, dabar toks stilius !

   • AvatarPatikslimimas (IP: 84.15.182.206)

    Petrai, į klaidas reikia ne žiūrėti, o jas taisyti. Tik, panašu, kad pats esate susikūręs savo taisykles…

  11. AvatarSenis (IP: 78.57.218.198)

   Super, čia nors istorija ir atmintis.

  12. AvatarLeonas (IP: 78.60.172.22)

   Pagaliau. Klaipėdoje prasideda pokario atstatymas. Gal ir pievos senamiestyje dings? Bus atstatytas tikras Memelio senamiestis?

   • AvatarLeonui (IP: 78.56.19.8)

    Bijau, kad KVAD’ui pievos priimtinesnės.

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

    Idomu, kodel nenirite turėti žalią kampeli senamiestyje?

   • Avatar> Anonimas (IP: 86.100.17.176)

    jei nepastebėjote, yra senamiestyje žalių salelių. O pievos senamiestyje tikrai ne vieta. jeigu trūksta dirvonuojančių pievų, pasivaikščiokite po miegamuosius rajonus

  13. AvatarGydytojas (IP: 78.63.227.148)

   Gražu, labai palaikau

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt