P0

Aplinkosauga

Teismas paliko „Grigeo Klaipėda“ skirtą baudą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-12-15


Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai atmetė bendrovės „Grigeo Klaipėda“ skundą, kuriuo ši siekė panaikinti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) skirtą 850 eurų baudą už pernai liepą draudžiamu būdu su 18,6 kub. m gamybinio vandens į aplinką išmestus teršalus.

„Jokiu būdu negalima tapatinti taršos su žala”, – tokios pozicijos šioje byloje laikėsi skundą dėl aplinkosaugininkų sprendimo pateikusios įmonės advokatė Dovilė Murauskienė.

Anot jos, yra ir atitinkamas Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas būtent vandens taršos atvejį nagrinėjusioje byloje.

Aplinkosaugininkai buvo nustatė, kad išleistas gamybinis vanduo buvo toksiškas, nes jame rasta bendro azoto, bendro fosforo, naftos produktų, cinko, vario, nikelio, švino, kadmio, gyvsidabrio ir kitų elementų.

Kolegija, kurią sudarė teisėjai Remigijus Arminas, Eglė Kiaurakytė  ir Aušrelė Mažrimienė konstatavo, kad ekonominę sankciją skyrę aplinkosaugininkai teisingai kvalifikavo padarytus pažeidimus, baudos dydis neprieštarauja protingumo ir proporcingumo principams.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


  2022-12-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt